مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۱۲۷۴
کارگردان سینما و تلویزیون که در نوفل‌لوشاتو در کنار امام خمینی (ره) حضور داشت گفت: ایشان نه افتادن اسم‌شان روی زبان‌ها برایشان اهمیت داشت و نه شهرت و نه آن‌چه در اطرافش در حال وقوع بود، او یک هدف داشت و برای رسیدن به آن تلاش می‌کرد، هیچ وقت هم دروغ نگفت
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۷ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - 2017September 16
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی: رسول صدرعاملی کارگردان سینما و تلویزیون در برنامه خندوانه در مورد دیدارش با امام خمینی (ره) در سال 57 در پاریس گفت: من از سال 52 تا 59 خبرنگار روزنامه اطلاعات بودم. سال 57، 21 سالم بود و برای تحصیل در رشته جامعه‌شناسی در دانشگاهی در شهر مونت‌پلیه فرانسه به سر می‌بردم که خبر آوردند تلگرامی برایم رسیده، سردبیر اطلاعات از من خواسته بود برای تهیه گزارش به پاریس و نزد امام خمینی بروم. در اتاقم را قفل کردم که شب برگردم ولی برنگشتم.

صدرعاملی ادامه داد: «امام خمینی در پاریس در ساختمانی 8 طبقه سکونت داشتند و به علت اعتراض همسایه‌ها به رفت‌وآمد زیاد ملاقات‌کنندگان با امام در این ساختمان، تصمیم گرفتند به نوفل لوشاتو بروند که من هم همراه ایشان رفتم. سه ماه بعد هم که می‌خواستند به ایران برگردند، دیدیم نمی‌شود از آمدن با آن پرواز معروف ایر فرانس گذشت و در پاریس ماند.»

وی افزود: «بعد از آن با امیر قویدل «خون بارش» را ساختیم که قرار بود یک فیلم کوتاه شود و فیلم سینمایی از آب درآمد. برگشتم پاریس، 9 ماه آن جا بودم که جنگ شروع و یکی از برادرهایم شهید شد. آمدم تهران و پدرم بعد از آن گفت پاریس نرو و من هم ماندم.»  

صدرعاملی در مورد امام خمینی (ره) نیز گفت: ایشان نه افتادن اسم‌شان روی زبان‌ها برایشان اهمیت داشت و نه شهرت و نه آن‌چه در اطرافش در حال وقوع بود. او یک هدف داشت و برای رسیدن به آن تلاش می‌کرد، هیچ وقت هم دروغ نگفت و اینکه می‌گویند امام گفته آب و برق را مجانی می‌کنیم اصلا صحت ندارد و در مورد حجاب هم نظرات بسیار خوبی داشتند.
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: