مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۲۳۸۰
برشی بر خاطرات آیت‌الله فاضل‌ استرآبادي
فاضل‌ استرآبادي می‌گوید: سازمان منافقین در بابل دست‌ به‌ اسلحه‌ بردند و اقدامات‌ تروريستي‌ را در نقاط‌ مختلف‌ و سطوح‌ مختلف‌ انجام‌ دادند. در بابل‌ هم‌ افراد زيادي‌ را ترور كردند.از جمله‌ روحاني‌ شهيد نجاريان‌ كه‌ در ماه‌ مبارك‌ رمضان‌ ترور شد. همين‌‌طور روحاني‌ شهيد توحيدي كه‌ او هم‌ به‌ دست ‌منافقين‌ در بابل‌ به‌ شهادت‌ رسيد. از افراد غيرروحاني‌ هم‌ زياد ترور كردند. اما با مقاومت‌ مردم‌ و همت‌ سپاه‌ و كميته‌، اين‌ افراد منهدم‌ شدند و تعداد زيادي‌ از آنان ‌دستگير و اعدام‌ شدند. بعضي‌ها هم‌ توبه‌ كردند و راه‌ حقيقي‌ را شناختند و مسجدي ‌شدند.
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۰ - ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 2018April 24

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ سازمان مجاهدین خلق (منافقین)، که در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی با جمع‌آوری اسلحه و مهمات از پادگان‌ها و کلانتری‌ها خود را تجهیز کرده بودند، در اواخر خرداد 1360 رسما به نظام جمهوری اسلامی و مردم اعلان جنگ کرده، دست به اسلحه برده و کشتار مردم را شروع کردند.

منافقین در استان‌ها و شهرهای مختلف دست به کشتار و ترور مردم بی‌گناه زدند. یکی از شهرهایی که شاهد جنایت منافقین بود، بابل بود.

آیت‌الله محمد فاضل‌ استرآبادي در کتاب خاطرات خود که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است درباره فعالیت‌ها و جنایت‌های سازمان منافقین در بابل می‌گوید: از جمله‌ گروه‌هايي‌ كه‌ قبل‌ و بعد از انقلاب‌ در بابل‌ حضور داشتند، سازمان‌ مجاهدين‌ خلق‌ يا منافقين‌ بودند.

وقتي‌ انقلاب‌ به‌ ماه‌هاي‌ اوج‌ خود مي‌رسيد، مجاهدين هم‌ از ما بيشتر فاصله‌ مي‌گرفتند. من‌ با بعضي‌ از آنها صحبت‌ مي‌كردم‌ و هر چه‌ به‌ آنها مي‌گفتم‌ كه‌ حرفتان‌ چيست‌ و چه‌ مي‌خواهيد، جواب‌ درست‌ و حسابي‌ نمي‌دادند. حرف‌هاي‌ عجيب‌ و غريبي‌ مي‌زدند. بعضي‌ از آنها نقش‌ رابط‌ را در پيگيري‌ امور انقلابيون‌ بازي‌ مي‌كردند. در اواخر استفاده‌‌ ابزاري‌ نمودند. خودشان‌ را انقلابي‌ جلوه‌ دادند‌ و كم‌‌كم بعد از انقلاب‌ هم‌ كارشان‌ به‌ خانه‌هاي‌ تيمي‌ كشيده‌ شد كه‌ بابل‌ يكي‌ از شهرهايي‌ بود كه‌ در آن خانه‌هاي‌ تيمي‌ زيادي‌ وجود داشت‌.

در همان‌ اوايل‌ دوره‌‌ نمايندگي‌ قبل‌ از اينكه ‌سازمان‌ دست‌ به‌ اسلحه‌ ببرد به‌ يكي‌ از نمايندگان‌ گفتم‌ كه‌ ممكن‌ است‌ اينها بعدها دست‌ به‌ اقدامات‌ مسلحانه‌ بزنند. من‌ از آينده‌‌ اين‌ گروه‌ نگرانم‌. او هم‌ كه‌ گويا اندكي‌ به‌ سازمان‌ تمايل‌ داشت‌ نگراني‌ مرا نفي‌ نكرد، منتها‌ گفت‌ كه‌ مردم‌ حريف‌ آنها مي‌شوند و آنها را منزوي‌ مي‌كنند. در نهايت‌ آنها دست‌ به‌ اسلحه‌ بردند و اقدامات‌ تروريستي‌ را در نقاط‌ مختلف‌ و سطوح‌ مختلف‌ انجام‌ دادند. در بابل‌ هم‌ افراد زيادي‌ را ترور كردند.

از جمله‌ روحاني‌ شهيد نجاريان‌ كه‌ در ماه‌ مبارك‌ رمضان‌ ترور شد. همين‌‌طور روحاني‌ شهيد توحيدي كه‌ او هم‌ به‌ دست ‌منافقين‌ در بابل‌ به‌ شهادت‌ رسيد. از افراد غيرروحاني‌ هم‌ زياد ترور كردند. اما با مقاومت‌ مردم‌ و همت‌ سپاه‌ و كميته‌، اين‌ افراد منهدم‌ شدند و تعداد زيادي‌ از آنان ‌دستگير و اعدام‌ شدند. بعضي‌ها هم‌ توبه‌ كردند و راه‌ حقيقي‌ را شناختند و مسجدي ‌شدند.


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: