مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۲۵۹
امام خمینی (ره) در سال 1343 در پاسخ به استفتاء آیت الله گرامی درباره فرقه ضاله بهائیت فرمودند: این فرقه ضاله كافر و نجس است.
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۳ - ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - 2016May 16

پایگاه مركز اسناد انقلاب اسلامی؛ فرقه ضاله بهائیت از بدو ایجاد همواره به بیگانگان اعم از روس، انگلیس و آمریكا خدمت كرده است. مرجعیت آگاه شیعه كه مراقب هوشیار هویت و كیان اسلامی ایران هستند، در مبارزه‌ای پیگیر با این فرقه سیاسی و ستون پنجم صهیونیسم همواره پیشگام بوده است.

در عصر زعامت آیت‌الله بروجردی به دستور ایشان حجت‌الاسلام محمد تقی فلسفی با افشای ماهیت این فرقه سیاسی مهم‌ترین جبهه را علیه مزدوران صهیونیسم گشود تا جایی كه رژیم پهلوی برای حفاظت از "حظیره القدس" آنجا را به محاصره نظامی درآورد و در یك اقدام نمایشی چند حفره در گنبد آن ایجاد كرد. علاوه بر مبارزات آیت‌الله بروجردی، امام خمینی(ره) هم در سال 1343 در پاسخ به استفتاء آیت‌الله گرامی درباره فرقه ضاله بهائیت صراحتا این فرقه را كافر و نجس ‌خواندند .

 

امام خمینی(ره): این طایفه ضاله (بهاییت)


 

علاوه بر این، امام خمینی (ره) در جایی دیگر در واكنش به حمایت آمریكا از فرقه بهائیت می فرمایند: آقای ریگان  می‌گوید كه این‌ بهایی‌ها، بیچاره‌ها مردم آرامی، ساكتی مشغول عبادت خودشان هستند، جهات مذهبی خودشان را بجا می‌آورند و ایران برای خاطر همین كه اینها اعتقادشان مخالف با اعتقاد آنهاست گرفتند. اگر اینها جاسوس نیستند شما صدایتان در نمی‌آمد. شما برای خاطر اینكه، اینها یك دسته‌ای هستند كه به نفع شما هستند، والّا ما شما را می‌شناسیم، امریكا را هم می‌شناسیم كه انساندوستی‌اش گل نكرده است كه حالا برای خاطر ۲۲ نفر بهایی كه در ایران به قول ایشان گرفتار شدند، برای انساندوستی یك وقت همچو صدا كرده و فریاد كرده و به همه عالم متشبّث شده است كه به فریاد اینها برسید. مردم شما را می‌شناسند، اگر دلیلی ما نداشتیم به اینكه اینها جاسوس امریكا هستند جز طرفداری ریگان از آنها كافی بود.  شكی نداریم كه بهائیان جاسوس و  و توطئه گر  هستند.[1]


پی نوشت:
1- صحیفه امام خمینی (ره) - جلد ۱۷ - صفحه ۴۵۹.

ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: