مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۳۰۴۱
ساواک نوشت:روز 15/ 3/ 49 آقای دکتر سید محمد بهشتی واعظ که چند سال برای تبلیغ دین اسلام به هامبورگ رفته بود با اتومبیل به اصفهان وارد و مورد استقبال عده‌ای از روحانیون قرار گرفت...» گزارشگر در ادامه خبر داد که دکتر بهشتی روز 22 خردادماه در کانون علمی و تربیتی جهان اسلام سخنرانی خواهد کرد.
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۵ - ۰۶ تير ۱۳۹۷ - 2018June 27

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ آیت‌الله شهید سید محمد بهشتی، به عنوان یکی از روحانیون مبارز نهضت امام خمینی، نقش بی‌بدیلی در نشر افکار انقلابی در میان مردم داشت. وی طی مسافرت‌ها و سخنرانی‌‌ها در استان‌های مختلف کشور، به روشنگری و آگاه‌سازی مردم می‌پرداخت. یکی از این مسافرت‌های وی، سفر به اصفهان و سخنرانی در کانون علمی و تربیتی جهان اسلام در سال 1349 بود.

شهربانی اصفهان در تاریخ 20 خرداد 1349 گزارش داد: «...روز 15/ 3/ 49 آقای دکتر سید محمد بهشتی واعظ که چند سال برای تبلیغ دین اسلام به هامبورگ رفته بود با اتومبیل به اصفهان وارد و مورد استقبال عده‌ای از روحانیون قرار گرفت...» گزارشگر در ادامه خبر داد که دکتر بهشتی روز 22 خردادماه در کانون علمی و تربیتی جهان اسلام سخنرانی خواهد کرد.

گزارش شهربانی از سخنرانی شهید بهشتی در سال 1349 در اصفهان/ استقبال 7 هزار نفری مردم اصفهان از سخنرانی شهید بهشتی + اسناد

گزارش دیگری از شهربانی در مورخه 24 خردادماه، محتوای این سخنرانی شهید بهشتی را منعکس کرد که در بخشی از این گزارش آمده بود: «ساعت 18 روز 22 /3/ 49 آقای دکتر محمد بهشتی در کانون علمی و تربیتی جهان اسلام حاضر و در حضور جمعیتی در حدود 7 هزار نفر مطالبی درباره دین مبین اسلام، شیعه، سنی و فرقه بهائی بیاناتی ایراد و از کارهایی که در زمینه دین در کشور آلمان از قبیل ساختن مساجد و دعوت دانشجویان مقیم اروپا به این مساجد مطالبی از دین و نص صریح قرآن به جوانان می‌آموزند تا جوانان بهتر و با اشتیاق بیشتر به طرف دین و دینداری بگروند...»

گزارش شهربانی از سخنرانی شهید بهشتی در سال 1349 در اصفهان/ استقبال 7 هزار نفری مردم اصفهان از سخنرانی شهید بهشتی + اسناد


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: