مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۳۱۸۹
سازمان مجاهدین خلق (منافقین)، در روزهای منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی در نقاط مختلف کشور دست به تحرکاتی زد تا خود را تجهیز کند. آنها در این راستا با حمله به پادگان‌ها، به جمع‌آوری اسلحه و مهمات می‌پرداختند.منافقین قصد داشتند با استفاده از این فضای به وجود آمده در لشکر زرهی 16 قزوین، به تسلیحات موجود در انبار پادگان دست پیدا کنند اما این توطئه آنها خنثی شد. عبدالرزاقی ادامه می‌دهد: «سید محمد ابوترابی جلوی درب ورودی پادگان روی سقف ماشین من رفت و سخنرانی کرد و با این اقدام، مانع از دخالت سازمان مجاهدین شد. پس از آن، او با استقرار در لشکر 16 زرهی مانع از خروج اسلحه و امکانات پادگان گردید.
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۸ - ۳۱ تير ۱۳۹۷ - 2018July 22

 پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ سازمان مجاهدین خلق (منافقین)، در روزهای منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی در نقاط مختلف کشور دست به تحرکاتی زد تا خود را تجهیز کند. آنها در این راستا با حمله به پادگان‌ها، به جمع‌آوری اسلحه و مهمات می‌پرداختند.

در کتاب "زندگی و مبارزات حجت‌الاسلام و المسلمین سید علی اکبر ابوترابی" که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است، روایتی از تلاش منافقین برای دستیابی به تجهیزات لشکر 16 زرهی قزوین در روز ۲۸ بهمن ۱۳۵۷ نقل شده است.

براساس مندرجات این کتاب، روز 28 بهمن، سازمان منافقین تا جلوی در ورودی پادگان 16 زرهی آمده بودند تا وارد آنجا شده و تمامی سلاح‌ها را به دست آورند.

آقای عبدالرزاقی در همین رابطه نقل می‌کند: «صبحگاه ارتش که برگزار شده بود، آنجا شلوغ شده بود و بين معتمدی، فرماندار نظامی قزوین و پرسنل درگیری به وجود آمد و او مجروح شده بود. من و سید محمد ابوترابی و بعضی از دوستان وارد پادگان شدیم. معتمدی و ملک معاون فرمانده تیپ قزوین دستگیر و به کمیته و سپس به تهران منتقل شدند.»

منافقین قصد داشتند با استفاده از این فضای به وجود آمده، به تسلیحات موجود در انبار پادگان دست پیدا کنند اما این توطئه آنها خنثی شد. عبدالرزاقی ادامه می‌دهد: «سید محمد ابوترابی جلوی درب ورودی پادگان روی سقف ماشین من رفت و سخنرانی کرد و با این اقدام، مانع از دخالت سازمان مجاهدین شد. پس از آن، او با استقرار در لشکر 16 زرهی مانع از خروج اسلحه و امکانات پادگان گردید.»


ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: