مرکز اسناد انقلاب اسلامی

کد خبر: ۳۲۸۶
محمدمهدی شاپوری خبر داد:
کتاب «قدرت نرم انقلاب اسلامی ایران و بیداری اسلامی» از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شد.
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۵ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - 2018August 04
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی،ایبنا نوشت؛ محمدمهدی شاپوری، معاون اجرایی و بازرگانی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، با اشاره به انتشار کتاب «قدرت نرم انقلاب اسلامی ایران و بیداری اسلامی»، جدیدترین اثر منتشر شده از سوی این موسسه گفت: تلنگری که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به مردم جهان وارد شده، باعث بیداری آن‌ها شد به‌طوری‌که طی سال‌های اخیر، شاهد انقلاب‌هایی در تونس، لیبی، مصر، بحرین و یمن بوده‌ایم.

وی ادامه داد: یکی از سوالات مهم در این رابطه این است که این انقلاب‌ها چگونه اتفاق افتاده و ماهیت این تحولات چیست؟ و انقلاب اسلامی ایران چه تاثیری در بیداری اسلامی در منطقه و جهان داشته است؟ از این‌رو موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، برای تبیین بازتاب‌های قدرت نرم انقلاب اسلامی ایران بر بیداری اسلامی در جهان عرب، اقدام به انتشار کتاب «قدرت نرم انقلاب اسلامی ایران و بیداری اسلامی» کرده است.

شاپوری در معرفی این اثر بیان کرد: کتاب «قدرت نرم انقلاب اسلامی ایران و بیداری اسلامی» به قلم مشترک مجید عباسی و یوسف سیفی، در سه بخش کلی تدوین شده است. بخش نخست، قدرت نرم و جایگاه آن در ارتقای تاثیرگذاری جمهوری اسلامی در معادلات منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد واکاوی قرار می‌دهد. بخش دوم به بررسی اوضاع سیاسی و اقتصادی کشورهای عربی قبل از وقوع بیداری اسلامی می‌پردازد و بخش سوم و پایانی، شکل‌گیری روند بیداری اسلامی در کشورهای عربی و تاثیر قدرت نرم جمهوری اسلامی در این تحولات را مورد تحلیل و واکاوی قرار می‌دهد.

معاون اجرایی و بازرگانی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، همچنین از انتشار جلد نخست کتاب «تاریخ تحولات جمهوری اسلامی ایران» طی روزهای آینده خبر داد و گفت: جلد نخست این کتاب نیز به‌زودی از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر خواهد شد.
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: