مرکز اسناد انقلاب اسلامی

آرشیو
1 صفحه
به بهانه هفته کتاب:

مسابقه کتابخوانی «آن سوی آفتاب» برگزار می شود

همزمان با آغاز سی‌اُمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران و به منظور آشنایی با اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره)، مسابقه سراسری کتابخوانی با محوریت کتاب «آن سوی آفتاب» ویژه همکاران و کارکنان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می شود. کتاب «آن سوی آفتاب» (نگاهی به زندگانی حضرت امام خمینی) اثر علی اکبر جعفری ندوشن توسط انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است.

کتاب «مجلس شورای اسلامی؛ دوره ششم» به بازار نشر رسید

مجلس ششم شورای اسلامی جنجالی‌ترین مجلس پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود که طیف جریان اصلاح‌طلب اکثریت کرسی‌های آن‌را در دست گرفته بودند. این دوره‌ی مجلس از 7 خرداد 1379 به‌مدت 4سال در عرصه‌ی قانون‌گذاری کشور فعالیت می‌کرد. انتخابات این دوره از مجلس در تاریخ 29 بهمن 1378 برگزار شد که از میان 28 میلیون نفر واجد شرایط، بیش از 26 میلیون‌نفر در آن شرکت کردند.

فراخوان نشریه علمی تحقیقات اسنادی انقلاب اسلامی صادر شد

از سوی معاونت پژوهشی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، فراخوان نشریه علمی «تحقیقات اسنادی انقلاب اسلامی» صادر شد. این نشریه در قالب دوفصلنامه و براساس عنوان مصوب از سوی کمیسیون نشریات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منتشر خواهد شد.
از 26 مرداد تا 4 شهریور،

30 درصد تخفیف برای کتاب «شهر که آرام شد برمی‌گردم»

به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، کتاب «شهر که آرام شد برمی‌گردم» با تخفیف 30 درصدی و ارسال رایگان به مخاطبان عرضه می‌شود.

نسخه الکترونیک «سفیر شیعه در غرب» را با 40درصد تخفیف تهیه کنید

علاقمندان می‌توانند برای تهیه نسخه الکترونیک کتاب «سفیر شیعه در غرب» با 40 درصد تخفیف تا آخر مرداد ماه به سامانه طاقچه مراجعه کنند.
با حضور دریادار سیاری و حجت‌الاسلام پورمحمدی صورت گرفت:

امضای تفاهم‌نامه همکاری بین مرکز اسناد انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران

تفاهـم‌نامه همكاری بین مركز اسناد انقلاب اسلامی و  ارتش جمهوری اسلامی ایران، با هدف توسعه همکاری‌های علمی، پژوهشی، آموزشی و تبادل منابع اطلاعاتی به امضای امیر دریادار حبیب‌الله سیاری و حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی رسید.
در طرح تابستانه مدرسه فرهنگ و علوم اسلامی ضحی،

سلسله نشست‌های بررسی تحولات صدساله حوزه علمیه قم برگزار می‌شود

دوره تابستانه مدرسه فرهنگ و علوم اسلامی ضحی با هدف تبیین مسائل تاریخی، فرهنگی و سیاسی حوزه علمیه قم از 7 تیر لغایت 7 مردادماه 1401 به مدت یکماه در شهر مقدس قم برگزای می‌شود.
با حضور تبرائیان و صلاح‌ فحص برگزار می‌شود:

گفت و شنود درباره «ناگفته‌های جنگ 33 روزه» در نمایشگاه کتاب

نشست پرسش و پاسخ مخاطبان با مترجم کتاب «ناگفته های جنگ 33 روزه» برگزار می شود.
با پیشنهاد مراکز اسنادی؛

۲۵ دی روز تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی شد

با پیشنهاد مراکز اسنادی،‌ «۲۵ دی‌ماه» روز «تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی» در تقویم رسمی کشور نام‌گذاری شد.

برای آشنایی بیشتر با سپاه پاسداران چه کتاب هایی بخوانیم؟

کتاب «تاریخ شفاهی تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» اثری مهم در باب شناخت سپاه پاسداران و آشنایی با تاریخچه آن است.
با سخنرانی آیات اعرافی و خاتمی برگزار می شود:

همایش میراث دار صد سال تاریخ حوزه علمیه قم؛ پاسداشت حضرت آیت الله صافی گلپایگانی

همایش گرامیداشت مجاهدت های حضرت آیت الله صافی گلپایگانی، با عنوان «میراث دار صد سال تاریخ حوزه علمیه قم» برگزار می شود.
به همت مرکز اسناد انقلاب اسلامی:

نقش مردم ایلام در انقلاب اسلامی کتاب شد

کتاب «انقلاب اسلامی در ایلام» تألیف دکتر سید محمد طاهری مقدم در 384 صفحه و با قیمت 110 هزارتومان توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و منتشر شده است.
با اعلام سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش؛

سه اثر مرکز اسناد انقلاب اسلامی در فهرست منابع کمک درسی وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت

سه عنوان از منشورات مرکز اسناد انقلاب اسلامی با عناوین «مبانی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت از منظر امام خامنه‌ای (دام‌طله)»، «علل عقب ماندگی کشورهای اسلامی از دیدگاه امام خمینی (ره) و آیت‌الله خامنه‌ای (دام‌ظله)» و «حاج اسماعیل (زندگینامه شهید حاج اسماعیل رضایی)» در فهرست پذیرفته‌ شدگان بخش ساماندهی منابع آموزشی و تربیتی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت.
مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر کرد:

جزئیاتی از ماجرای سلمان رشدی و ارتداد او در کتاب «حکم تاریخی»

کتاب «حکم تاریخی؛ آیات شیطانی و فتوای الهی امام خمینی(ره)» از سوی مؤسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شد.
در قالب یک کتاب،

پرونده بازجویی و محاکمه سرکرده گروهک فرقان منتشر شد

کتاب «جهل مقدس» اولین سندنگاری امنیتی در جمهوری اسلامی است که ۱۳۰ برگ سند درباره اکبر گودرزی و گروهک فرقان را منتشر کرده است. این کتاب را می‌توان اولین سندنگاری امنیتی در دوره جمهوری اسلامی دانست که انتشار 130 برگ سند درباره اکبر گودرزی و گروهک فرقان، بر غنای آن افزوده است. همچنین برای اولین بار کل پرونده بازجویی و محاکمه سرکرده گروهک فرقان در این کتاب منتشر شده است که از این جهت نیز حائز اهمیت بسیار است.

برای "شناخت بنی‌صدر" خواندن این کتاب‌ها را از دست ندهید

سته کتاب "شناخت بنی‌صدر" با عناوینی همچون "امام خمینی و مهار فتنه بنی‌صدر و منافقین"، "بنی‌صدر از ظهور تا سقوط"، "عزل بنی‌صدر سرآغاز یک تحول" و "بن‌بست غرور" توسط پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی معرفی شده است.

30 درصد تخفیف برای تهیه کتاب هایی با موضوع دفاع مقدس

به مناسبت هفته دفاع مقدس، چهار اثر از منشورات مرکز اسناد انقلاب اسلامی با تخفیف 30 درصدی در اختیار علاقمندان قرار گرفت. در این بسته، کتاب هایی با عناوین یک لیوان چای برای فرمانده، شهر که آرام شد بر می گردم، ام الاسراء (خاطرات خانم بهجت افراز) و شعر مقاومت و دفاع مقدس به چشم می خورد.

مراسم اولین سالگرد درگذشت حجت‌الاسلام‌والمسلمین روح‌الله حسینیان برگزار می‌شود

مراسم اولین سالگرد درگذشت روحانی مجاهد و انقلابی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین روح‌الله حسینیان رئیس فقید مرکز اسناد انقلاب اسلامی، از ساعت 12 روز چهارشنبه سوم شهریورماه در مرکز اسناد انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.
در پی درگذشت محقق تاریخ انقلاب،

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی درگذشت رحیم نیکبخت را تسلیت گفت

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی پورمحمدی رئیس هیئت امنا و رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، درگذشت رحیم نیکبخت را تسلیت گفت.
طی پیامی،

حجت‌الاسلام‌والمسلمین پورمحمدی انتخاب حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی را تبریک گفت

حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی طی پیامی انتخاب حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی به ریاست‌جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.