نماینده مازندران در مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با IRDC.IR مطرح کرد:
پیشگامی مردم مازندران در مقابله با فتنه 88

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ روز 9 دیماه 1388، روزی بود که مردم ایران با حضور در صحنه، یک رویداد تاریخی را رقم زدند. مردم ایران در همه شهرها و استان‌ها در این رویداد بزرگ ایفای نقش کردند.

 

مردم استان مازندران نیز در مقابله با جریان فتنه به صف شدند. آیت‌الله علی معلمی نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائمشهر، با اشاره به صف آرایی مردم مازندران در برابر جریان فتنه گفت: مردم استان مازندران از حوادثی که در کشور به وجود آمده بود آزردگی داشتند و هیجان عمومی برای حضور در صحنه بسیار زیاد بود.

پیشگامی مردم مازندران در مقابله با فتنه 88

امام جمعه قائمشهر گفت: مردم در مازندران، پیش از حماسه 9 دی، یعنی روز هشتم دیماه به صحنه آمدند و اگر به تاریخ روزشمار در مازندران مراجعه شود این موضوع ثبت شده است، مردم به صورت خودجوش پای کار آمدند.

 

وی ادامه داد: متاسفانه برخی به دلیل عدم موضع‌گیری شفاف گروهی از خواص در این ماجرا، دچار تردید شده بودند؛ ولی حرمت‌شکنی فتنه‌گران در روز عاشورا، همه چیز را روشن کرد.

 

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: من در سخنرانی‌هایی که در ایام فتنه 88 داشتم، مسائل را برای مردم بازگو می‌کردم. ماهیت فتنه‌گران با شعارهایی کهی می‌دادند به خوبی مشخص شده بود، بنده این موضوعات را در خطبه باز می‌کردم.

پیشگامی مردم مازندران در مقابله با فتنه 88

 

وی تصریح کرد: 9 دی در تاریخ ایران حادثه مبارکی است. بعد از فتنه چند ماهه و طولانی که استکبار و عوامل آن برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی کرده بودند، این حضور بزرگ مردم رقم خورد. این روز نباید به فراموشی سپرده شود.