پیشنهاد محمدمهدی زاهدی برای سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب؛
مطالعه کتاب "انقلاب اسلامی در کرمان" را به جوانان استان توصیه می‌کنم

محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی درباره پیشنهاد کتاب خود برای سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: استان کرمان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن تاثیرگذاری جدی در بسیاری از وقایع تاریخی داشته است. همچنین مبارزان بزرگی در کرمان بودند که با رژیم پهلوی مبارزه می‌کردند؛ مثل شهید باهنر، مرحوم هاشمی رفسنجانی، آقای حجتی‌کرمانی، محمدرضا مجتبی‌زاده و آقای نصراللهی.

وی ادامه داد: از همین رو به بدون شک کتاب "انقلاب اسلامی در کرمان" یکی از بی‌بدیل‌ترین کتاب‌ها درباره بررسی نقش مردم کرمان در انقلاب اسلامی است.

وی درباره ضرورت مطالعه تاریخ انقلاب اسلامی توسط جوانان افزود: کتاب "انقلاب اسلامی در کرمان" که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده برای نسل جوان ما تاریخ انقلاب اسلامی را به خوبی به تصویر می‌کشد. به خصوص با مصاحبه‌هایی که در این کتاب با تنی چند از مبارزان انقلابی انجام شده و آنها بخش‌هایی از نحوه شکل‌گیری جریان انقلاب اسلامی در کرمان را تشریح کرده‌اند. وقتی جوان‌های ما این کتاب را بخوانند درمی‌یابند که برای پیروزی انقلاب چه تلاش‌ها، مجاهدت‌ها و چه رشادت‌هایی در استان‌ کرمان صورت گرفته است. بسیاری از مبارزان کرمانی در دوران انقلاب، وقتی این کتاب را می‌خوانند برایشان تجدید خاطره می‌شود و دوباره به وجد می‌آیند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کتاب انقلاب اسلامی در کرمان بر اساس مستندات تاریخی تدوین شده و از این بابت بسیار حائز اهمیت است. من به نسل جوان استان کرمان مطالعه این کتاب را توصیه می‌کنم. کرمان مفتخر است که در انقلاب اسلامی سهم جدی داشته و جوانان کرمان با مطالعه این کتاب به تاریخ استان خودشان افتخار می‌کنند.