پیشنهادات فؤاد ایزدی برای سی‌ویکمین نمایشگاه کتاب تهران؛
ضرورت مطالعه کتابی که انتشار آن لابی صهیونسیت‌ها در امریکا را خشمگین کرد
فؤاد ایزدی پژوهشگر روابط بین‌الملل و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در گفتگو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی درباره پیشنهادات خود برای سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت: کتاب "دموکراسی برای اقلیت" نوشته مایکل پرنتی برای کسانی که می‌خواهند درباره نظام سیاسی حاکم بر آمریکا مطالعه کنند منبع بسیار خوبی است و جزء کتاب‌هایی است که نظام‌های سیاسی را آن‌گونه که هست نشان می‌دهد. خود آقای پرنتی دانش آموخته علوم سیاسی دانشگاه ییل است و کتاب‌های متعددی دارد. به نظر من مطالعه کتاب "دموکراسی برای اقلیت" به مخاطب کمک می‌کند که نوع عملکرد دولت آمریکا در داخل و سیاست خارجی آن را بهتر بشناسد و با ساختارهای سیاسی آمریکا آشنا شود.

این پژوهشگر روابط بین‌الملل و حوزه آمریکا همچنین مطالعه کتاب "لابی صهیونیستی و سیاست خارجی امریکا" که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی ترجمه و منتشر شده است، را نیز به جوانان توصیه کرد و گفت: این کتاب همانطور که از عنوانش مشخص است به نقش و تاثیر لابی صهیونیستی بر سیاست خارجی آمریکا و تبعات آن بر داخل آمریکا اشاره می‌کند. کتاب "لابی صهیونیستی و سیاست خارجی امریکا" برای افرادی که در حوزه لابی اسرائیل مطالعه می‌کنند مفید است چرا که به خوبی نقش لابی صهیونیستی در داخل و خارج از آمریکا و پروژه‌های آنان که از جمله مهم‌ترین آن ایران است را تبیین کرده است.

مسئول دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران ادامه داد: لازم به ذکر است این کتاب، لابی اسرائیل در آمریکا را به شدت خشمگین کرد چرا که یک لابی نباید ابعاد فعالیت‌هایش علنی و رسانه‌ای شود و فشارهایی بر نویسندگان کتاب نیز وارد کردند.