همزمان با هفته کتاب صورت گرفت؛
تدوینِ سیر مطالعاتی توسط مؤسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، در آستانه هفته کتاب، این مؤسسه اقدام به تدوین سیر مطالعاتی با موضوعات تاریخی، سیاسی و اجتماعی می‌کند. 

همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره اهمیت نظم مطالعاتی می‌فرمایند: «گاهی مراجعه به یک کتاب اگر در جای خود قرار بگیرد، یعنی قبل از این کتاب، کتاب‌های دیگری که متناسب با این موضوع است، خوانده شده باشد، بعد این کتاب مطالعه شود تأثیر به مراتب بیشتر و عمیق‌تری خواهد داشت از اينكه اين كتاب بدون ملاحظه‌ى آنچه كه مرتبط با آن است، ديده شده باشد.... بارها اتفاق می‌افتد که جوان‌ها را، نوجوان‌ها را به کتابخوانی تشویق می‌کنیم، مراجعه می‌کنند، می‌گویند آقا چه بخوانیم؟ این سؤال یک جواب ندارد. احتمالاً جواب‌های متعددی دارد. مجموعه متصدیان... در بخش‌های مختلف، برای قشرهای مختلف، به شکل‌های مختلف، با تنوع متناسب، سیر مطالعاتی درست کنند. اول اين كتاب، بعد اين كتاب، بعد اين كتاب...»

از این رو مؤسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، در آستانه‌ چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، به مناسبت هفته کتاب، اقدام به تولید سیر مطالعاتیِ تخصصی با اولویت موضوعات مهم روز کرده است.

این سیر مطالعاتی که به طور مستمر به‌روزرسانی خواهد شد، می‌تواند در ارائه تصوير دقيق و روشن از نحوه، علل شكل‌گيري و پيروزي انقلاب اسلامی، گفتمان‌هاي رقيب و معاند آن، عملكرد و اقدامات نظام اسلامي در برهه‌هاي مختلف و ... به ویژه برای نسل چهارم و پنجم انقلاب کمک شایانی نماید.

براساس این گزارش، در اولین سری این سیر مطالعاتی، دهه 60، مجاهدین خلق، ایالات متحده امریکا و نظام سلطه جهانی، پهلوی و اصلاحات و روشنفکری دینی معرفی خواهد شد.


مؤسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی سیر مطالعاتی تدوین می‌کند