در آستانه سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران،
حسین شیخ‌الاسلام سه کتاب را برای مطالعه پیشنهاد داد

حسین شیخ‌الاسلام در گفتگو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی درباره اهمیت مطالعه تاریخ گفت: بی‌شک مطالعه تاریخ منتقل‌کننده هویت انسان‌ها و جامعه بشری است به خصوص در رابطه با انقلاب اسلامی که در حال پایه‌گذاری یک تمدن جدید و ارائه تصویری نو از اسلام به جهانیان است.

وی افزود: نسل جوانی که دوره انقلاب را تجربه نکرده باید ارزش این گوهری را که به سختی به دست آمده و باعث شکل‌گیری هویت و شخصیتش شده بداند و از وظایف خود به عنوان آینده‌سازان کشور آگاه باشد.

شیخ‌الاسلام با توجه به در پیش بودن سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در این رابطه مطالعه سه عنوان کتاب از انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی را به جوانان توصیه کرد و گفت: مطالعه کتب خاطرات دوران انقلاب از جمله خاطرات حجت‌الاسلام ناطق نوری و خاطرات مرحوم فلسفی با توجه به دیدگاه خاص و نقشی که در فرایند انقلاب داشتند به نظر من برای جوانان بسیار مفید خواهد بود.

وی همچنین کتاب «سیر تحول اندیشه‌ سیاسی ولایت فقیه در فقه سیاسی شیعه» از منشورات مرکز اسناد انقلاب اسلامی را کتاب کم‌نظیری در این زمینه دانست و مطالعه آن را به جوانان و علاقمندان توصیه کرد.

حسین شیخ‌الاسلام سه کتاب را برای مطالعه پیشنهاد داد