در آستانه سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران؛
علی‌محمد بشارتی مطالعه دو کتاب را به جوانان استان فارس توصیه کرد

علی محمد بشارتی از مبارزان انقلابی جهرم در دوران نهضت اسلامی و وزیر کشور دولت سازندگی در گفتگو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی درباره نقش اثرگذار علما و روحانیون استان فارس در دوران مبارزه با رژیم پهلوی گفت: چهره‌های اثرگذار استان فارس برای تحقق انقلاب اسلامی عمدتا علما بودند و گروه‌های دیگر مثل مجاهدین خلق هیچ نقشی در راهبری مبارزات مردم استان فارس نداشتند و مردم پیرو روحانیونی همچون آیت‌الله محلاتی، شهید دستغیب و آیت‌الله حائری شیرازی بودند. ما خودمان در جهرم بودیم و می‌دیدیم که محور انقلاب اسلامی در جهرم روحانیت مبارز و در راس آن آیت‌الله سید حسین آیت‌اللهی امام جمعه فقید جهرم بودند.

بشارتی درباره اهمیت مطالعه تاریخ منطقه‌ای به ویژه برای نسل جوان یادآور شد: یکی از اثرات مهم تدوین تاریخ انقلاب اسلامی در استان‌ها و شهرهای مختلف این است که نسل جدید با مسائل انقلاب اسلامی آشنا می‌شوند.

وی یکی دیگر از اثرات تدوین تاریخ منطقه‌ای انقلاب را مقابله با تحریف تاریخ دانست و گفت: خوف این است که گروه‌ها و افرادی که نقشی در انقلاب اسلامی نداشتند، درصدد تحریف تاریخ انقلاب باشند اما با انتشار این قبیل کتاب‌ها، شیطنت‌ها و نقشه‌های آنان خنثی شود.

بشارتی ادامه داد: یکی دیگر از اثرات تدوین کتب انقلاب اسلامی در استان‌ها این است که باعث جمع‌آوری و تدوین اسناد انقلاب اسلامی در نقاط مختلف کشور می‌شود. بنابراین کاری که مرکز اسناد انقلاب اسلامی انجام داده و می‌دهد، یکی از کارهای بسیار ضروری در تدوین تاریخ انقلاب اسلامی است.

وی در پایان با توجه به در پیش بودن نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران مطالعه دو کتاب را به جوانان استان فارس پیشنهاد داد و گفت: کتاب‌های «انقلاب اسلامی در جهرم» و «انقلاب اسلامی در شیراز» که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ شده است کتاب‌های کم‌نظیری هستند و می‌بایست مورد توجه قرار گیرد تا واقعیت‌های تاریخی فراموش نشود.