دو کتاب پیشنهادی سید یاسر جبرائیلی برای نمایشگاه کتاب

سید یاسر جبرائیلی در گفتگو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی با بیان اینکه این مرکز کارنامه موفقی در حوزه تدوین تاریخ انقلاب اسلامی دارد گفت: مرکز اسناد انقلاب اسلامی از جمله مراکزی است که اهتمام ویژه‌ای به ثبت و ضبط تاریخ شفاهی و خاطرات داشته و در این حوزه هم انصافا موفق بوده است.

وی درباره اهمیت مطالعه کتب خاطرات یادآور شد: مطالعه خاطرات شخصیت‌های مختلف، برای آشنایی با تاریخ انقلاب اسلامی منبع دست اول و مهمی است چرا که روایان آن در عمق واقعه حضور داشته‌اند.

جبرائیلی در این رابطه مطالعه کتاب «خاطرات آیت‌الله مهدوی کنی» را به جوانان پیشنهاد داد و بیان داشت: من کتاب خاطرات آیت‌الله مهدوی‌کنی را که آقای دکتر خواجه‌سروی تدوین کرده، برای مطالعه بسیار مناسب و مفید می‌دانم.

این پژوهشگر ادامه داد: مرکز اسناد انقلاب اسلامی گنجینه‌ بسیار خوبی به ویژه برای محققانی است که در حوزه تاریخ سیاسی کشور فعالیت می‌کنند؛ من خودم در چند کتابی که در حوزه سیاسی دارم به کتاب‌های مرکز اسناد استناد کرده‌ام.

جبرائیلی مطالعه کتاب «هشت سال بحران‌آفرینی اصلاح‌‌طلبان» را نیز برای جوانان مفید دانست و عنوان کرد: یکی دیگر از کتاب‌هایی که می‌توان اسم برد و من خودم هم از آن استفاده کرده‌ام، کتاب «هشت سال بحران‌آفرینی اصلاح‌‌طلبان» به قلم آقای سلمان علوی نیک است. به نظر من مطالعه این کتاب برای نسل جوان بسیار مفید است تا با مبانی فکری و اقدامات این طیف آشنا شوند.

دو کتاب پیشنهادی سید یاسر جبرائیلی برای نمایشگاه کتاب