همزمان با سی‌ودومین نمایشگاه کتاب؛
آیت‌الله علی اسلامی مطالعه دو کتاب را به جوانان استان قزوین توصیه کرد

آیت‌الله علی اسلامی، نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی با بیان اینکه مرکز اسناد انقلاب اسلامی رسالت مهمی در تدوین تاریخ انقلاب بر عهده دارد گفت: انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک انقلاب بزرگ که در قرن گذشته تجلی یافت بواقع انقلابی جهانی است و پس از گذشت چهل سال از عمر انقلاب ما هم اکنون شاهد تاثیرات و بازتاب جهانی انقلاب هستیم.

آیت‌الله اسلامی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران نه تنها در میان ملل منطقه بلکه در میان ملل آزادیخواه و ضد استکباری جهان خوش درخشیده است و با آرمان‌های بلند خود جذابیت‌های متعددی را به ملل جهان ارائه کرده است.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری درباره ضرورت تدوین تاریخ انقلاب عنوان کرد: توجه به ثبت تاریخ این انقلاب عظیم که با رهبری فقیهی عالیقدر و مرجعی وارسته مرحوم حضرت امام خمینی(ره) و مبارزه و استقامت مردم غیور و متدین به پیروزی رسیده است بسیار اهمیت دارد. چرا که ثبت این همه اخلاص و مجاهدت کاری بس دشوار است و انتقال صحیح آن به نسل جوان، دشوارتر. از این‌رو رسالت گران سنگ مرکز اسناد انقلاب اسلامی در ثبت و ضبط و تدوین تاریخ انقلاب اسلامی و روایت افراد و شخصیت‌های موثر و کلیدی در دوران انقلاب بسیار مساله مهمی است و بی تردید عبادتی است برای همه دست اندرکاران این مجموعه متخصص فرهنگی. بنده به سهم خود از این تلاش مقدس سپاسگزاری می‌کنم.

آیت‌الله اسلامی با تاکید بر ضرورت ضبط و ثبت خاطرات مبارزان انقلابی در استان‌های مختلف بیان داشت: امیدوارم ادبیات شکل گرفته در تدوین تاریخ انقلاب اسلامی همانطور که در دستور کار و ماموریت مرکز اسناد انقلاب اسلامی بوده با ثبت خاطرات مبارزان انقلابی در استان‌های مختلف تکثیر و گسترش یابد. چرا که یکی از ویژگی‌های انقلاب اسلامی جامعیت مبارزات انقلابی در شهرهای مختلف ایران است.

امام جمعه تاکستان درباره نقش‌آفرینی مردم قزوین در انقلاب گفت: مردم متدین و انقلابی و غیور استان قزوین همواره به عنوان یکی از حامیان اصلی مبارزات انقلابی محسوب می‌شدند و نقش گسترده‌ای در پیروزی انقلاب و همینطور پاسداشت انقلاب اسلامی در سال‌های اولیه استقرار نظام داشته‌اند. از این‌رو ثبت و انتقال این قبیل مجاهدت‌ها در دوران پر تب و تاب انقلاب اسلامی جذابیت خاصی برای مخاطبان کنونی انقلاب به همراه خواهد داشت.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان با اشاره به برپایی سی‌ودومین نمایشگاه کتاب، مطالعه دو کتاب «روزشمار انقلاب اسلامی در قزوین» نوشته علی شیرخانی و «زندگی و مبارزات حجت‌‌الاسلام علی‌اکبر ابوترابی» تالیف جواد عاملی از انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی را به جوانان استان قزوین توصیه کرد و گفت: جا دارد در اینجا از دو منشور مرکز با عنوان «روز شمار انقلاب اسلامی در قزوین» و «زندگی و مبارزات حجت‌‌الاسلام علی‌اکبر ابوترابی» یاد کنم و از همه دست اندرکاران تهیه و تدوین این دو اثر قدردانی کنم.