پیشنهاد کتاب آیت‌الله حسینی همدانی برای نمایشگاه کتاب

آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج در گفت‌وگو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی، تدوین تاریخ انقلاب اسلامی را مهم‌ترین ضرورت‌ها دانست و درباره اهمیت ثبت خاطرات مبارزان انقلابی یادآور شد: کاری که مرکز اسناد انقلاب اسلامی انجام می‌دهد و از همان روزهای اول، بزرگان و شخصیت‌هایی که در پیروزی انقلاب نقش داشتند را دعوت کرده و فیلم و صوت خاطرات آنها را ضبط و ثبت کرد، یکی از کارهای ارزنده و ارزشمند در راستای تدوین تاریخ انقلاب اسلامی است.

آیت‌الله حسینی همدانی در این رابطه مطالعه کتاب «خاطرات حجت‌الاسلام حسینی همدانی» را که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی تهیه و تدوین شده است را به جوانان توصیه کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز ادامه داد: یکی از مهم‌ترین آثار این کار این است که از تحریف تاریخ توسط معاندین جلوگیری می‌کند. چرا که امکان دارد عده‌ای به دلایلی بخواهند تاریخ انقلاب و یا تاریخ دفاع مقدس را تحریف کنند، در نتیجه ثبت و ضبط خاطرات کسانی که خود در عمق وقایع و رخدادها بودند بسیار کار مهم و مفیدی است.

آیت‌الله حسینی همدانی نحوه انتقال تاریخ به نسل جوان را مهم دانست و افزود: باید این کتاب‌ها در اختیار نسل جوان قرار گیرد و فضا به شکلی باشد که جوانان این کتاب‌ها را استفاده کنند و عرضه این کتاب‌ها آسان باشد و در اختیار مردم قرار بگیرد.

امام جمعه کرج مطالعه کتب تاریخ منطقه‌ای انقلاب را نیز بسیار مهم دانست و عنوان کرد: این گونه کتاب‌ها به خصوص برای جوانان بسیار مفید است که بدانند در محل زندگی آنها انقلاب چه مسیری را طی کرده و چه کسانی و به چه شکلی در این انقلاب نقش داشته‌اند.

آیت‌الله حسینی همدانی در این رابطه مطالعه دو کتاب «انقلاب اسلامی در همدان» و «انقلاب اسلامی در کرج» از منشورات مرکز اسناد انقلاب اسلامی را به جوانان توصیه کرد و گفت: خود من کتاب «انقلاب اسلامی در کرج» را مطالعه کرده‌ام و به نظر من کسانی که این کتاب را مطالعه می‌کنند می‌توانند فضای استان البرز را در دوران انقلاب اسلامی به خوبی درک کنند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز در پایان افزود: من توصیه می‌کنم جوانان راجع به تاریخ انقلاب اسلامی تا جایی که می‌توانند مطالعه کنند تا ان‌شاءالله با عمیق کردن مطالعات خود، دشمنان را در تحریف تاریخ انقلاب ناکام بگذارند.