به همت موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی،
ناگفته‌های حجت‌الاسلام شریفی گرگانی در قالب کتاب منتشر شد

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ تازه‌ترین اثر موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی در حوزه تاریخ شفاهی، با عنوان «خانه امن» که به روایت خاطرات حجت‌الاسلام شریفی گرگانی اختصاص دارد، روانه بازار نشر شد.

حجت‌الاسلام شریفی گرگانی اغلب رخدادهای دوران نهضت اسلامی را لمس کرده و از این رو، خاطرات وی مجموعه روایی نفیسی از چگونگی رخداد نخستین جرقه‌های انقلاب اسلامی تا به ثمر رسیدن این پدیده شگرف به شمار می‌رود چرا که راوی در کلیه حوادث، همانند یک نقاش ماهر با نگاهی دقیق، سوژه هنری خود را با جزئیات کامل ترسیم می‌کند که این ویژگی منحصر به فرد این کتاب است و چنانکه در مقدمه اثر آمده: «نوع مبارزه مخفی راوی در دوران نهضت اسلامی و فعالیت‌های محوری در سیستم چاپ و توزیع نشریات و اعلامیه‌ها، کتاب حاضر را سرشار از خاطراتی بکر و ناگفته‌هایی بدیع کرده است.»

ناگفته‌های حجت‌الاسلام شریفی گرگانی در قالب کتاب منتشر شد

این کتاب مشتمل بر 12 فصل از کودتای رضاخان در سوم اسفند 1299 تا سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است. از مهم‌ترین بخش‌های خاطرات حجت‌الاسلام شریفی گرگانی، ماجرای چاپ و انتشار نشریه بعثت، نحوه روند چاپ و توزیع و تامین هزینه‌ها، چگونگی مدیریت و سازماندهی امور مربوط به نشریه، مشکلات انتشار بعث و ... است.

انحرافات سازمان مجاهدین خلق در دهه 50 و نحوه تعامل منافقین با رژیم پهلوی هم از جمله بخش‌های برجسته خاطرات حجت‌الاسلام شریفی گرگانی است که در آن، شواهدی از ارتباط و همکاری سازمان منافقین با ساواک مطرح می‌شود.

گفتنی است، «خانه امن» توسط غلامرضا خارکوهی تدوین شده و در 500 نسخه و با قیمت 33 هزار تومان در اختیار همگان قرار گرفته است.

علاقمندان می‌توانند برای تهیه کتاب خاطرات حجت‌الاسلام شریفی گرگانی، ضمن مراجعه به صفحه منشورات پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی، با شماره 22211174 نیز تماس حاصل نمایند و یا به فروشگاه این مرکز واقع در خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین، بعد از خیابان شهدای ژاندارمری، نبش مجمع ناشران مراجعه کنند.

منبع: فارس