معرفی بسته کتاب «مقاومت اسلامی»

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ به مناسبت روز مقاومت اسلامی، بسته کتابی با این عنوان و به منظور استفاده مخاطبان توسط پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی معرفی شد. در این بسته کتاب‌هایی با عناوین جنگ غافلگیری‌ها و تدبیرها، دگران روند و آیند و تو همچنان که هستی، انتفاضه شعبانیه (حماسه مقاومت اسلامی ملت عراق)، حزب‌الله لبنان، حزب‌الله لبنان و بیداری اسلامی و بیداری اسلامی در بحرین وجود دارد.


1- جنگ غافلگیری‌ها و تدبیرها

پس از گذشت چند سال از جنگ 33 روزه‌ حزب‌الله و رژیم صهیونیستی، ابعاد پیچیده و حیرت‌آور ‌این جنگ از جنبه‌های مختلف قابل بررسی است. رژیم صهیونیستی که از ابتدای موجودیت جعلی خود در هیچ جنگی شکست نخورده بود، در‌ این جنگ پس از 33 روز حمله گسترده به مواضع حزب‌الله و تخریب تأسیسات زیربنایی لبنان و کشتار غیرنظامیان نتوانست به اهداف از پیش‌تعیین‌ شده خود دست‌ یابد. شکست خفت‌‌بار اسرائیل که چهارمین ارتش مدرن و مجهز دنیا را در اختیار داشت نشان داد گفتمان مقاومت تنها راع غلبه بر دشمنان است.

این کتاب به خوبی وقایع و رخدادهای 33 روزه جنگ را به تصویر می‌کشد و از آنجا که سمیر الخادم نویسنده کتاب از نزدیک شاهد جنگ بوده، جزئیات بسیاری را درباره آن ارائه کرده است. همچنین مطالعه این کتاب می‌تواند ابعاد دیگری از مقاومت اسلامی حزب‌الله به همراه مدیریت هوشمندانه جنگ را روشن نماید.

معرفی بسته کتاب «مقاومت اسلامی»

این کتاب در 2000 نسخه و با قیمت 3400 تومان توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و منتشر شده است.


2- دگران روند و آیند و تو همچنان که هستی

کتاب «دگران روند و آیند و تو همچنان که هستی» از مجموعه ادبیات داستانی مقاومت اسلامی لبنان که ترجمه‌ای است از کتاب «یرحل المقیمون و انت باق» به همت موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی ترجمه و منتشر شده است. این کتاب به قلم عبدالقدوس‌الامین می‌کوشد خواننده را از میان سطرها عبور داده، وارد دنیای کلمات کرده و در داخل آنها مانند جزئی از داستان به حرکت وادارد.

معرفی بسته کتاب «مقاومت اسلامی»

این کتاب توسط مسیح و محمد موحدیان عطار ترجمه و در 160 صفحه، با قیمت 11هزارتومان در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.


3- انتفاضه شعبانیه (حماسه مقاومت اسلامی ملت عراق)

بدون شک انتفاضه شعبانیه عراق رویداد پراهمیتی در تاریخ معاصر این کشور به حساب می‌آید. برخی آن را بزرگ‌ترین واقعه بعد از انقلاب 20 عراق می‌دانند و عده‌ای حتی مهم‌تر از آن؛ حتی آن را مهم‌تر از جنبش جهاد 1914 و قیام نجف در 1918 می‌شمارند. مقاومت اسلامی ملت عراق در انتفاضه شعبانیه ابهت صدام و هیبت رژیم او را در هم شکست و ضربه‌های اساسی بر پیکر و ساختار سیاسی حاکمیت رژیم بعث را موجب شد.

معرفی بسته کتاب «مقاومت اسلامی»


این اثر به چگونگی شکل‌گیری انتفاضه شعبانیه و چگونگی انتشار آن به کل عراق و تلاش قیامگران برای تسلط بر امور جنگ با حزب بعث می‌پردازد. «انتفاضه شعبانیه» به قلم صفاءالدین تبرائیان، با قیمت 17 هزار تومان توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ شده است.4- حزب‌الله لبنان

کتاب «حزب‌الله لبنان» با نگاهی به وضعیت سیاسی اجتماعی شیعیان لبنان در نیم قرن اخیر به بررسی مهم‌ترین، اثرگذارترین گروه شیعیان لبنانی یعنی حزب‌الله لبنان می‌پردازد. این اثر به زمینه‌ها و ریشه‌های راه‌اندازی تشکیلات حزب‌الله، مواجهه و درگیری‌های حزب‌‌الله با رژیم غاصب صهیونیستی و به تشریح اهداف، ایدئولوژی و فعالیت‌های سیاسی اجتماعی یاران سید حسن نصرالله می‌پردازد.


معرفی بسته کتاب «مقاومت اسلامی»

این اثر با رویکرد بررسی‌های پیروزی مقاومت در مواجهه با رژیم صهیونیستی تاریخ پر فراز و نشیب مواجهه حزب‌الله با صهیونیست‌ها را روایت می‌کند. علاوه بر این تبیین فعالیت‌های مقاومت حزب‌الله در فضای سیاسی لبنان و تشریح ظرفیت‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مقاومت لبنان از دیگر بخش‌های این کتاب است.

این کتاب در 3000 شماره و با قیمت 2100 تومان در قالب دانستنی‌های انقلاب اسلامی برای جوانان منتشر شده است.


 5- حزب‌الله لبنان و بیداری اسلامی

بازخوانی جریانات بیداری اسلامی طی سال‌های گذشته نشان می‌دهد که الگوهای منحصربفردی همچون حزب‌الله لبنان تأثیر بی‌بدیلی در حرکت ملت‌های مسلمان داشته است. همین نگاه دستمایه اثری پژوهشی با عنوان «حزب‌الله لبنان و بیداری اسلامی» توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی شده است. این اثر با بررسی سیر تاریخی تأسیس و گسترش مقاومت اسلامی در لبنان به تأثیرات تشکیلات حزب‌الله در بیداری مردم کشورهای اسلامی می‌پردازد.

معرفی بسته کتاب «مقاومت اسلامی»

از این رو ؛ نویسنده اثر «حزب‌الله لبنان و بیداری اسلامی» بازتاب عملکرد حزب‌الله در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا را شاهدی بر مدعای اثرگذاری منطق مقاومت در جریان بیداری اسلامی گرفته است. از جمله موضوعات جالب این کتاب بحثی پیرامون حزب‌الله و دشمنان بیداری اسلامی است.

اثر حاضر به قلم حمید پاشاپور در 2000 نسخه و با قیمت 7600 تومان توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار شده است.


6- بیداری اسلامی در بحرین

«بیداری اسلامی در بحرین» عنوان کتابی است که با نگاهی تاریخی و پژوهشی به فعالیت‌های سیاسی و مبارزات انقلابی شیعیان بحرین می‌پردازد. بررسی جمعیت‌ها، گروه‌ها و نیروهای مبارز شیعی از جمله موضوعاتی است که در این اثر برای واکاوی هر چه بهتر مقاومت اسلامی در بحرین بدان پرداخته می‌شود.

معرفی بسته کتاب «مقاومت اسلامی»

پیامدهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بیداری اسلامی مردم بحرین فصل مشبعی از این اثر را به خود اختصاص داده است. این اثر دریچه نوینی برای واکاوی مقاومت اسلامی در بحرین محسوب می‌شود.

کتاب «بیداری اسلامی در بحرین» نوشته سید رضی عمادی در 1000 شماره و با قیمت 8000 تومان منتشر و روانه بازار کتاب شده است.

علاقمندان می‌توانند برای تهیه بسته کتاب "مقاومت اسلامی" به فروشگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی واقع در خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین، بعد از خیابان شهدای ژاندارمری، نبش مجمع ناشران مراجعه کنند و یا با شماره 22211174 تماس حاصل نمایند.