در قالب یک کتاب منتشر شد:
روایت یک روزنامه‌نگار آمریکایی در مواجهه با انقلاب اسلامی

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری مرکز سناد انقلاب اسلامی، تازه‌ترین اثر از منشورات این موسسه با عنوان «شیعیان، مبارزانِ راه خدا» روانه بازار نشر شد.

اين اثر روایت «رابین بی. رایت» یک روزنامه‌نگار آمریکایی در مواجهه با انقلاب اسلامی، شیعیان ایران و منطقه به‌ویژه لبنان است که در چارچوب حوادث سال‌های اول انقلاب تالیف شده است. او پس از پیروزی انقلاب و بروز درگیریها در لبنان به منطقه میآید تا اوضاع این منطقه را از نزدیک رصد کند. خانم رایت در این سفر از ایران، لبنان و برخی دیگر از کشورهای منطقه دیدن کرده و مشاهداتش را ثبت می‌کند.

روایت یک روزنامه‌نگار آمریکایی در مواجهه با انقلاب اسلامی

در مقدمه این کتاب می‌خوانیم: «اهمیت این کتاب در گزارشهایی است که نویسنده براساس مشاهدات میدانیاش تهیه کرده و در فصول مختلف به موضوعاتی همچون انقلاب اسلامی، تأثیر انقلاب بر منطقه، اوضاع شیعیان لبنان، اسلام‌گرایی، فرهنگ شهادت و مسئله تروریسم در منطقه پرداخته است. این کتاب بازتاب‌دهنده آراء و مشاهدات یک ناظر خارجی از تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر شیعیان منطقه و حوادث سال‌های اول انقلاب است.»

بیشتر مطالب کتاب به شیعیان لبنان مربوط می‌شود و البته در صفحاتی از کتاب به شیعیان بحرین و عربستان پرداخته ‌شده است. از آنجا که در این کتاب از بسیاری شخصیت‌های داخلی و خارجی نام برده شده و گفته‌ها و نظرات آنان به طور صریح و روشن نقل گردیده است، این اثر از نظر ارزش اسنادی از درجه سندیت بالایی برخوردار است و ماهیت روابط خارجی جمهوری اسلامی را در سال‌های بحرانی اول انقلاب به خوبی ترسیم می‌کند.

کتاب«شیعیان، مبارزان راه خدا» تألیف رابین رایت، توسط علی اندیشه ترجمه شده و از سوی مؤسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی در 300 صفحه و با قیمت 27 هزار تومان روانه بازار کتاب شد.

علاقه‌مندان می‌توانند به منظور تهیه این کتاب به صفحه منشورات پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی رجوع کنند. یا با شماره تلفن 22211147 تماس حاصل نمایند. همچنین به منظور تهیه این کتاب می‌توانند به فروشگاه این مرکز واقع در خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین، بعد از خیابان شهدای ژاندارمری، نبش مجتمع ناشران مراجعه کنند.