موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر کرد:
ناگفته‌هایی از عملیات بدر در جلد پنجاه و پنجم تقویم تاریخ دفاع مقدس

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی - فارس نوشت: جلد پنجاه و پنجم از مجموعه تقویم تاریخ دفاع مقدس با موضوع عملیات بدر توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شد.

این جلد که حوادث اسفند 1363 را مورد بازخوانی قرار می‌‌دهد، به قلم سرتیپ سعید پورداراب نگاشته شده است.

در برشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم: «در ماه‌های پایانی سال 1363 جنگ از لحاظ نظامی و سیاسی به بن بست بزرگی رسیده بود. از یک سو فشارهای سیاسی به کشور وارد می‌آمد و از سوی دیگر مدت‌ها بود که در جبهه‌های نظامی حرکت قابل توجهی انجام نشده بود. در این برهه امکان عملیات در زمین‌های باز وجود نداشت چرا که ایران از نظر زرهی در وضعیت خوبی قرار نداشت و برعکس عراق قوی زرهی بسیار قدرتمندی را تدارک دیده بود. عملیات بدر در 19 اسفند 63 با رمز یا فاطمه زهرا(س) شروع شد. رمز موفقیت عملیات هم در ضربتی بودن و سرعت آن بود. اما از همان ابتدا مشکلات یکی پس از دیگری رخ نشان داد. در بعضی محورها خط به راحتی شکسته شد و حتی برخی رزمندگان از دجله هم عبور کردند اما در بعضی دیگر رزمندگان با مقاومت سرسختانه عراقی‌ها روبروشدند.»

جلد پنجاه و پنجم از مجموعه تقویم تاریخ دفاع مقدس با موضوع عملیات بدر روانه بازار نشر شد.

جلد پنجاه و پنجم از مجموعه تقویم تاریخ دفاع در 1495 صفحه، با عنوان «عملیات بدر» شامل مجموعه حوادثی است که از اول اسفند 1363 تا پایان آن ماه در مناطق عملیاتی و در سطح کشور به خصوص در منطقه شمال غرب و شرق کشور به وقوع پیوسته و به صورت روزشمار اجرای عملیات بزرگ بدر را نیز دنبال نموده و حوادث مرتبط با آن و نتایج حاصله را بیان می‌کند.

علاقه‌مندان می‌توانند به منظور تهیه این کتاب با قیمت 180 هزار تومان، به صفحه منشورات پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی رجوع کنند. یا با شماره تلفن 22211147 تماس حاصل نمایند. همچنین به منظور تهیه این کتاب می‌توانند به فروشگاه این مرکز واقع در خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین، بعد از خیابان شهدای ژاندارمری، نبش مجتمع ناشران مراجعه کنند.