روایتی از جنایات رژیم صدام
بمباران شهر اندیمشک

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ ارتش مزدور بعثی صبح روز 22 مرداد 1362 با دو موشک دوربرد شهر مقاوم اندیمشک را به خاک و خون کشید و ده‌ها تن از مردم بی‌دفاع این شهر را شهید و مجروح کرد. خبرنگار روزنامه کیهان گزارش می‌کند: در این حمله وحشیانه که به تلافی شکست‌های پی‌در‌پی ارتش مزدور صدام در جبهه‌های نبرد والفجر2 و 3 صورت گرفت بیش از 100 خانه به کلی تخریب شد.

یک مقام آگاه در فرمانداری اندیمشک در گفتگوئی با خبرنگار کیهان اظهار داشت: در ساعت 8:34 و 8:55 دقیقه بامداد امروز مزدوران جنایت‌پیشه بعثی با دو موشک زمین به زمین شهر مقاوم اندیمشک را مورد حمله قرار دادند که بر اثر اصابت یکی از موشک‌ها به مناطق مسکونی اندیمشک تاکنون بیش از 100 خانه به کلی تخریب شده است. کار امداد و نجات مجروحین و مصدومین هنوز ادامه دارد و آمار تلفات هنوز مشخص نشده است.

همچنین خبرنگار روزنامه کیهان در ادامه گزارش می‌کند: تا ساعت 11 امروز اجساد 16 تن از شهدای حمله موشکی رژیم بعثی صدام به اندیمشک به دست آمده است. همچنین تا این ساعت 180 تن مجروح شمارش شده است. در این راستا گزارش خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی را از این بمباران و حمله موشکی بدین شرح می‌خوانیم:

صدامیان بزدل و مزدور ناتوان از رزم مردانه در جبهه مردم بی‌دفاع اندیمشک را وحشیانه مورد حمله موشکی قرار دادند. اولین موشک در ساعت 8:34 دقیقه صبح دیروز زمانی که افراد شهر در حال تلاش برای کسب معاش و برای رفع احتیاجات افراد خانواده بودند به شهر اصابت کرد. این انفجار باعث شهید و مجروح شدن گروهی از برادران و خواهران و اطفال کم سن و سال شد.

بعد از این انفجار مردم همیشه در صحنه و مسلمان اندیمشک برای بیرون آوردن مجروحین و شهدا به صحنه آمدند ولی مزدوران صدام برای اینکه سرسپردگی خود را بیشتر و بهتر به نمایش بگذارند در ساعت 8:54 دقیقه تنها 20 دقیقه بعد از شلیک اولین موشک با پرتاب دومین موشک انبوه امت مسلمان و شهیدپرور اندیمشک که برای امداد و کمک‌رسانی در منطقه حاضر شده بودند به خاک و خون کشیدند.

به گزارش خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی در این حمله هولناک بیش از 150 منزل و مغازه کاملا ویران و به 250 مغازه و منزل آسیب کلی وارد شد و تا شعاع 10 کیلومتری نیز در اثر موج انفجاری حاصل از انفجار آن دو موشک شیشه‌ها و درب‌ها و کرکره و مغازه‌ها درهم کوبیده شد. تاکنون 31 شهید از زیر خروارها خاک بیرون آورده و تعداد مجروحین حادثه نیز 210 نفر گزارش شده است.

خبرنگار اعزامی خبرگزاری جمهوری اسلامی ادامه می‌دهد: در دیدار از سردخانه‌های این شهر گزارش داد در میان شهدا 9 کودک چهار ماهه تا 5/4 ساله و تعدادی زن مشاهده می‌شوند. بر پایه این گزارش دو جسد مربوط به شهدا به‌گونه‌ای متلاشی شده که به هیچ وجه قابل شناسایی نیست.