تجلیل رئیس قوه قضائیه از "یار صدیق حضرت امام"
پیام تسلیت آیت‌الله رئیسی درپی درگذشت حجت‌الاسلام حسینیان
به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه  طی پیامی درگذشت حجت‌الاسلام و المسلمین روح‌الله حسینیان را تسلیت گفت.

این پیام بدین شرح است:

انالله و انّا الیه راجعون

خبر درگذشت حجت‌الاسلام‌والمسلمین روح‌الله حسینیان، در ایام عزای سید و سالار شهیدان عالم، داغی مضاعف بر جان دوستان این یار صدیق حضرت امام رحمت‌الله علیه و رهبری معظم انقلاب نشاند.

این روحانی شجاع و آزاده، عمر پر برکت خود را از عنفوان جوانی تا آخرین ساعات زندگی، وقف خدمت به مسیر نورانی انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام راحل کرد. 

مرحوم حسینیان در دوران مبارزات انقلاب اسلامی، در کسوت قاضی و حاکم شرع، در کسوت نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، در فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی و در مقام یک مورخ برجسته تاریخ انقلاب و رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، تمام تلاش خود را برای  دفاع از انقلاب اسلامی، توسعه نگاه انقلابی و ثبت و ضبط گنجینه‎‌های تاریخی این انقلاب مصروف کرد و هرگز از مسیر حق و آزادگی منحرف و منصرف نشد.

اینجانب مصیبت درگذشت این همکار قدیمی دستگاه قضا را به خانواده محترم، همسنگران و همکاران ایشان در مرکز اسناد انقلاب اسلامی تسلیت گفته و از خداوند متعال حشر با صاحب این ایام حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و صبر برای بازماندگان را مسئلت دارم.

سیدابراهیم رئیسی
رئیس قوه قضائیه

منبع: میزان