در تجلیل از "عالم با بصیرت و بصیرت‌آفرین"
پیام تسلیت آیت‌الله خاتمی در پی درگذشت حجت‌الاسلام حسینیان

به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، آیت‌الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و عضو مجلس خبرگان رهبری طی پیامی، ضمن تجلیل از مقام علمی و عملی حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حسینیان، درگذشت رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی را تسلیت گفت.

در پیام آیت‌الله خاتمی آمده است:

أعوذ بالله من الشيطان الرجيم

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حسینیان، عمر 65 ساله مبارکش را در خدمت، فهم و نشر دین به کار برد. ایشان از تحصیل‌کرده‌های حوزوی بود که عمدتاً در مدرسه حقانی با مدیریت شهید آیت‌الله قدوسی به نصاب علمی خودش رسید. او به حق سرباز پا‌به‌رکاب انقلاب اسلامی، هم قبل از پیروزی انقلاب و هم بعد از آن در عرصه‌های مختلف قضایی، اجرایی، نمایندگی مردم در مجلس و ... بود.

او بزرگ‌مردی بود که در عرصه تاریخ انقلاب اسلامی با مدیریت و ریاست بر مرکز اسناد انقلاب اسلامی، خدمات شایان‌توجه و ماندگاری به انقلاب اسلامی ارائه کرد. وی در عرصه تاریخ انقلاب، تاریخ تشیع و تاریخ اسلام نیز آثار علمی با‌برکتی از خود باقی گذاشت و انتشار صدها جلد کتاب نفیس در عرصه معرفی انقلاب بزرگ اسلامی را مدیریت کرد. به حق، امروز مرکز اسناد انقلاب اسلامی گنجینه‌ای ارزشمند برای آن‌هایی است که می‌خواهند انقلاب اسلامی را بشناسند.

او عالمی با بصیرت و بصیرت‌آفرین بود. شجاع، آزاده و بزرگ‌وار بود. کسی بود که آنچه اعتقاد داشت پی می‌گرفت و در این عرصه روحیه حق‌خواهی و آزادگی ارزشمندی را از خود باقی گذاشت. رحمت و رضوان خداوند بر روح بلند او باد که با کوله‌باری ارزشمند از خدمت به دیدار خدا رفت.

امیدوارم سالار شهیدان در این ایام که ایام داغ جانگداز اوست از این سرباز فداکارش پذیرایی شایسته داشته باشد.

والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته