با صدور پیامی،
حجت‌الاسلام پورمحمدی درگذشت حجت‌الاسلام حسینیان را تسلیت گفت

به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام و المسلمین حسینیان را تسلیت گفت. 

متن این پیام به شرح زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت عالم روحانی و انقلابی خستگی‌ناپذیر، جناب حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حسینیان موجب تاثر و تالم فراوان گردید. 

مرحوم حجت‌الاسلام حسینیان در دوران مختلف زندگی خویش، چه در دوران مبارزات پیش از انقلاب که بارها طعم شکنجه و زندان طاغوتی را چشید و چه در مسئولیت‌های مختلف انقلابی، فرهنگی و قضایی پس از انقلاب، همواره به نظام اعتقادی و باور انقلابی خویش متعهدانه و فعالانه پایبند ماند. 

این روحانی خدوم که نویسنده‌ای پرکار و فعال نیز بود، در همین اواخر به اتمام ترجمه و تفسیر دوجلدی قرآن کریم نایل آمد و در مرکز اسناد انقلاب اسلامی، با مدیریت و پشتکار خود و همکارانش ده‌ها جلد کتاب در حوزه مستندات و تاریخ انقلاب اسلامی به یادگار گذاشت. 

در کسوت نمایندگی مجلس شورای اسلامی نیز همچون سایر مسئولیت‌های خود انقلابی ماند و انقلابی عمل کرد و برای حفظ اعتقادات و باورهای دینی و سیاسی و ارزش‌های انقلابی خویش ایستادگی کرد.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و نام این روحانی فعال، صادق و ثابت قدم که اخو الشهید نیز بود، این ضایعه را به محضر مقام معظم رهبری، روحانیت و خانواده داغدار ایشان و نیز به همه دوستان و همکاران ایشان به ویژه در مرکز اسناد انقلاب اسلامی تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم و برای آن مرحوم که در ایام سوگواری اباعبدالله الحسین علیه السلام به دیدار حق شتافت، حشر با معصومین(ع) و رحمت واسعه الهی مسئلت می‌کنم.

مصطفی پورمحمدی

دبیرعالی جامعه روحانیت مبارز و رییس هیئت امنای مرکز اسناد انقلاب اسلامی