از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی،
جلد ششم از مجموعه «تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی» خواندنی شد
به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ششمین جلد از مجموعه «تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی» با عنوان فرعی «به سوی ثبات» از سوی این موسسه روانه بازار نشر شد.

بر اساس این گزارش، جلد ششم از مجموعه «تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی» به بررسی رخدادهای مهم شهریور 1360 می‌پردازد. در این کتاب خواننده با انبوهی از داده‌ها و اطلاعات تازه پیرامون انفجار تروریستی در ساختمان نخست‌وزیری در 8 شهریورماه مواجه است. در بخشی از پیشگفتار این اثر می‌خوانیم: «در این جلد با بررسی جنایتی دیگر از منافقین، به موضوع انفجار ساختمان نخست‌وزیری و شهادت شهیدان رجایی و باهنر پرداخته می‌شود. سپس ضمن معرفی عامل انفجار، نقش دولت‌های بزرگ و جریان نفوذ در بروز فاجعه هشتم شهریور مورد بررسی قرار می‌گیرد.»

جلد ششم از مجموعه «تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی» خواندنی شد
این اثر مشتمل بر سه بخش است و هر بخش فصول مجزایی دارد؛ بخش نخست در دو فصل به بررسی فاجعه هشت شهریور 60 و پیامدهای آن می‌پردازد. زمینه‌های انفجار، ابعاد حادثه، عملکرد جریان نفوذ، نقش دول خارجی در این توطئه، بازتاب جهانی این جنایت و ... از مباحث بخش نخست است. 

بخش دوم به بررسی تحولات داخلی پس از فاجعه 8 شهریور و شهادت شهیدان رجایی و باهنر می‌پردازد. در آن ماه شهادت برخی از مسئولین کشوری و لشکری همچون شهید دستجردی، شهید قدوسی، شهید هاشمی‌نژاد و شهید مدنی، پیامدهای مهمی در پی داشت که در این بخش بررسی شده است.

بخش سوم در صدد است تا به جریان‌شناسی احزاب و گروه‌ها در بازه زمانی تحقیق بپردازد. این بخش نیز مشتمل بر دو فصل است که در فصل نخست احزاب و گروه‌های سیاسی فعال در آن برهه از جمله حزب جمهوری اسلامی، سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، جامعه روحانیت مبارز و ... معرفی می‌شوند و در دومین فصل دوگانه سازش و مقاومت در آن برهه سرنوشت‌ساز بررسی می‌شود.جلد ششم از مجموعه «تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی» به قلم غلامرضا بهداروندیانی و تحت نظارت علمی دکتر جواد منصوری نگاشته شده است. علاقمندان می‌توانند تازه‌ترین اثر موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی را با قیمت 92 هزار تومان از صفحه منشورات پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز اسناد انقلاب اسلامی تهیه کنند. همچنین دوست‌داران کتاب می‌توانند با مراجعه به فروشگاه این مرکز واقع در خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین، بعد از شهدای ژاندارمری، نبش مجمع ناشران این مجموعه را تهیه نمایند.