با 20 درصد تخفیف تهیه کنید،
سه بسته‌ی کتاب پیشنهادی برای تعطیلات نوروزی

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، تعطیلات نوروز فرصت مناسبی برای مطالعه کتاب است؛ به ویژه این‌که با همه‌گیری ویروس کرونا و ضرورت در خانه ماندن، امکان و فرصت مطالعه بیش از پیش فراهم است. از این رو موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی قصد دارد در آستانه نوروز 1400، با راه‌اندازی پویش «نوروز با کتاب»، سه بسته پیشنهادی خود را با 20 درصد تخفیف و ارسال رایگان به مخاطبان ارائه ‌دهد.

در ادامه با این بسته‌های پیشنهادی بیشتر آشنا شوید.


بسته‌ی کتاب شماره 1: «اسلام‌شناسی»

در این بسته، پنج جلد با موضوع «اسلام شناسی» معرفی و پیشنهاد می‌شود. این کتاب‌ها توسط مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حسینیان، با نثری روان و قابل فهم به نگارش درآمده است. مهم‌ترین ویژگی این کتاب‌ها علاوه بر متن ساده، حجم مناسب آن است؛ به طوری که خواننده با برنامه‌ریزی خوب، در مدت کوتاهی قادر به مطالعه این مجموعه ارزشمند خواهد بود. این بسته شامل کتاب‌های زیر است:


سه بسته‌ی کتاب پیشنهادی برای تعطیلات نوروزی


1- «شناخت در اسلام»: این کتاب تلاش دارد دوره‌ای از مبانی معرفت دینی را فارغ از بحث‌های فنی و پیچیده به تصویر بکشد. تلاش مرحوم حسینیان این بوده که با آیات وحی، روایات دلنشین اهل بیت و تحلیل‌هایی برای فهم بیشتر، تصویری ساده اما دقیق، کامل و دلپسند از دین مبین اسلام به مخاطب ارائه دهد تا مقدمه‌ای برای تقویت ایمان باشد.


2- «شناخت خدا»: اين کتاب در دو بخش تنظيم شده است: در بخش اول اثبات وجود خدا مورد بحث قرار گرفته و در بخش دوم، صفات ذاتي، فعلي، سلبي، جلال و جمال خداوند بررسي شده است. مهمترین مباحث این کتاب را پاسخ به برخی شبهات تشکیل می‌دهد. از این رو کتاب حاضر، مخاطب را یاری می‌کند تا شناخت بهتری نسبت به پروردگار جهانیان کسب نماید.


3- «شناخت وحی و نبوت»: اين كتاب در دو بخش تنظيم شده است: بخش نخست درباره چيستي وحي و اينكه گيرنده‌ وحي، پيام را از درون مي‌گيرد يا از برون و چگونگي پيام‌گيري بحث مي‌كند. آنگاه به اين سؤال مي‌پردازد كه وحي و نبوت براي انسان‌ها چه ضرورتي دارد؟ آيا وحي نياز انسان است؟ آيا انسان بالغ امروزه هم داراي همان نياز است يا نه؟ پاسخ اين است كه انسان هدفمند براي سلوك و رسيدن به هدف حتماً نيازمند راهنماست، ولي اين تمام پاسخ نيست، بلكه وحي و نبوت بيشتر به صفات خالق انسان برمي‌گردد. در بخش دوم نیز سخن از نبوت حضرت محمد(ص) است كه بحث جامعي را در اعجاز جاودان پیغمبر گرامی اسلام یعنی «قرآن» مورد كنكاش قرار مي‌دهد؛ آنگاه بشارت اديان بزرگ بر نبوت پیامبر اسلام را ارزيابي مي‌كند و در پايان، خاتميت حضرت محمد(ص) و چرايي آن را مورد تحليل قرار مي‌‌دهد.


4- «امامت و مرجعیت»: در این کتاب مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین حسینیان به بحث امامت و مرجعیت پرداخته است. در قسمتی از این کتاب می‌خوانیم: «شرط امامت، عصمت است و شرط مرجعيت، عدالت. در امامت ماهيت آگاهي، الهام و علوم غيبه است و در مرجعيت آگاهي بر پايه‌ علومي استوار است كه از منبع وحي و الهام به معصومان سرچشمه گرفته است و از آنها به مراجع منتقل مي‌شود...» چنان که از عنوان کتاب حاضر برمی‌آید، ارائه اطلاعات کافی و دقیق به خواننده درباره امامت و مرجعیت مد نظر نویسنده است.


5- «شناخت زندگی پس از مرگ»: اين كتاب پيش‌درآمدي است كه امكان بعثت از ديدگاه قرآن را تشريح مي‌كند و داراي چهار بخش است. در بخش نخست از مرگ و ماهیت آن سخن رفته است. بخش دوم به اولين مرحله‌ پس از مرگ يعني عالم برزخ و بخش سوم به بعثت و روز قيامت و چگونگي حشر، صراط و شفاعت مي‌پردازد. در بخش چهارم نیز آخرين مرحله‌ حركت انسان و خانه‌ آخرت او بهشت و جهنم ترسيم می‌شود.


شما می‌توانید این بسته کتاب را با 20درصد تخفیف و ارسال رایگان و با پرداخت 65 هزار تومان از صفحه منشورات پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی تهیه کنید.


بسته کتاب شماره 2: دانستنی‌های انقلاب اسلامی برای جوانان

در این بسته 5 کتاب که با نثر روان نگاشته شده، به مخاطبان عرضه شده است. ویژگی اصلی این 5 کتاب، حجم مناسب صفحات و داستانی بودن آن‌هاست. این بسته شامل کتاب‌های زیر است:


سه بسته‌ی کتاب پیشنهادی برای تعطیلات نوروزی


1- «دکتر علی شریعتی»: شخصیت دکتر علی شریعتی به‌ویژه برای جوانان از جذابیت خاصی برخوردار است و علاوه بر این سوالات بی‌شماری نیز پیرامون این شخصیت وجود دارد. حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حسینیان در این کتاب 100 صفحه‌ای می‌کوشد با زبانی ساده، این شخصیت مهم تاریخی را معرفی کند. از این رو کتاب حاضر حاوی ناگفته‌هایی درباره شخصیت، مشی و دیدگاه‌های دکتر علی شریعتی است.

2- «حاج اسماعیل»: این کتاب بر آن است تا زندگی یکی از شخصیت‌های مهم و البته ناشناخته تاریخ معاصر را بررسی کند؛ این شخصیت کسی نیست جز شهید حاج اسماعیل رضایی که نقش ویژه‌ای در قیام 15 خرداد 1342 داشت و در آبان همان سال به همراه شهید طیب حاج‌رضایی تیرباران شد. این کتابِ 170 صفحه‌ای که به اسناد و روایت‌های متقن مستند شده است می‌کوشد تصویری جامع و البته دقیق از زندگانی شهید حاج اسماعیل رضایی ارائه دهد.

3- «داعش؛ بسترها، اندیشه و عملکرد»: اگر می‌خواهید اطلاعات جامع و کلی درباره داعش، چرایی و چگونگی تاسیس این گروه تروریستی، زمینه‌های رشد اندیشه تکفیری و سرانجامِ آن کسب کنید، حتما این کتاب را بخوانید. این کتاب از چند زاویه به تروریست‌های تکفیری داعش نگاه کرده و با الهام از مطالب موجود درباره این گروه اعم از مقالات، کتاب‌ها و رسانه‌های داخلی و خارجی متنی روان و ساده پیش روی مخاطب قرار می‌دهد.

4- «هدیه مسیح»: ادواردو آنیلی شخصیت جذابی دارد؛ فرزند سرمایه‌دار بزرگ ایتالیایی و مالک مجموعه فیات و باشگاه یوونتوس که تصمیم گرفت مسلمان شود. سوالات بسیاری پیرامون چگونگی تشرف او به اسلام و تشیع، ارتباط او با انقلاب اسلامی، دیدگاه‌های سیاسی وی و مهمتر از همه مرگ مشکوک و رازآلود او وجود دارد که در کتاب «هدیه مسیح» به این سوال‌ها پاسخ داده شده است. این کتاب که تاکنون شش بار تجدید چاپ شده است، متنی روان، جذاب و داستانی دارد و خواننده را تا پایان با خود همراه می‌کند.

5- «حاشیه‌های مهمتر از متن»: این کتاب بر آن است تا با ارائه 300 حاشیه مهم‌تر از متن از بطن تاریخ معاصر ایران، ناگفته‌ها و کمترشنیده‌های این برهه را برای جوانان و نوجوانان به تصویر بکشد. روان بودن متن، بازخوانی داستان‌های جذاب تاریخی و تنوع در روایات از ویژگی‌های این اثرِ «خوش‌خوان» است.

شما می‌توانید این بسته کتاب را با 20درصد تخفیف و ارسال رایگان و با پرداخت 69 هزار تومان از صفحه منشورات پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی تهیه کنید.بسته‌ کتاب شماره 3: «دستاوردهای انقلاب اسلامی»

انقلاب اسلامی در عمر 42 ساله خود، دستاوردهای فراوانی کسب کرده که این دستاوردها در عرصه‌های مختلف علمی، سیاسی، فرهنگی، بین‌المللی و اقتصادی نمود داشته است. این بسته کتاب بر آن است تا دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه‌های ذکر شده را برای مخاطب به تصویر بکشد. این بسته شامل کتب زیر است:


1- دستاوردهای علمی انقلاب اسلامی

2- دستاوردهای فرهنگی انقلاب اسلامی

3- دستاوردهای سیاسی انقلاب اسلامی

4- دستاوردهای بین‌المللی انقلاب اسلامی

5- دستاوردهای اقتصادی انقلاب اسلامی

کتب فوق در قالب دانستنی‌های تاریخ برای جوانان نگاشته شده و از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است. شما می‌توانید این پنج جلد را با 20 درصد تخفیف و با قیمت 52 هزار تومان از صفحه منشورات پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی تهیه کنید.

همچنین می‌توانید برای تهیه هر یک از بسته‌های فوق، با شماره 02122211174 تماس بگیرید.