آیات محمدتقی و محمدعلی آل‌هاشم در گفتگو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی مطرح کردند:
فعالیت‌های انقلابی مرحوم عبدیزدانی در تبریز/ نحوه آشنایی آیت‌الله آل‌هاشم با عبدیزدانی/ ارادت مجاهد تبریزی به رهبر انقلاب
به گزارش پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی، محمدحسن عبدیزدانی از انقلابیون تبریز درگذشت. وی شرح مبارزات خود را در کتاب «اعدامم کنید» که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده، روایت کرده است.

آن مرحوم در بیت آیت‌الله شهیدی با روحانیون مبارز تبریز و از جمله آیت‌الله محمدتقی آل‌هاشم در ارتباط بود. در همین رابطه حضرت آیت‌الله محمدتقی آل‌هاشم در گفتگو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی گفت: حاج محمدحسن عبدیزدانی یکی از مبارزان و  همراهان امام و انقلاب بودند. بنده از شانزده سالگی با ایشان در بیت آیت‌الله شهیدی آشنا شدم. ایشان چندین‌بار توسط ساواک احضار، دستگیر و تبعید شدند. مرحوم از یاران نزدیک آیت‌الله شهید قاضی طباطبایی محسوب می‌شدند و انسانی ولایتمدار و متدین بودند. ایشان به رهبر معظم انقلاب ارادت ویژه‌ای داشتند و همیشه مردم را به حمایت از نظام و انقلاب دعوت می‌کردند.

آیت‌الله سید محمدعلی آل‌هاشم امام جمعه تبریز و نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی نیز در گفتگو با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی درباره این مبارز انقلابی گفت: مرحوم آقای حاج محمدحسن عبدیزدانی و خانواده ایشان در دوران انقلاب نقش بسزایی در مبارزه داشتند. اخوی بزرگوار ایشان حاج محمدعلی عبدیزدانی در اوایل انقلاب رئیس زندان تبریز بودند.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با اشاره به مجاهدت‌های مرحوم عبدیزدانی در محضر شهید آیت‌الله قاضی طباطبایی گفت: مرحوم حاج محمدحسن عبدیزدانی از انقلابیون نام‌آشنای تبریز به شمار می‌آمدند که پیش از پیروزی انقلاب توسط ساواک دستگیر شدند و مدتی هم در زندان بودند. ایشان بین آیت‌الله قاضی طباطبایی با حضرت امام نقش رابط داشتند و در همین راستا به نجف اشرف رفت و آمد می‌کردند و پیام‌های امام را خدمت آیت‌الله قاضی طباطبایی می‌رساندند.