شیفتگی بانوی امریکایی در مواجهه با حضور زنان ایرانی در عرصه دفاع مقدس
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ یکی از خصلت‌های بارز دفاع مقدس، همراهی بانوان مسلمان در پیشبرد اهداف رزمندگان بود و این مشارکت چه در پشت جبهه‌ و چه در میدان نبرد نمود پیدا می‌کرد. روزنامه جمهوری اسلامی در 26 تیرماه 67 با معرفی یکی از بانوان مجاهد نوشت: خانم «معصومه ابراهیمی»، نمونه یک زن مسلمان ایرانی است که با حضور مکرر خویش در صحنه‌های حماسه و ایثار، الگوی بارزی برای معرفی زنان ایرانی به جهانیان می‌باشد. وی که دانشجوی رشته حقوق است، خاطره خودش را از حضور در جبهه‌های نبرد چنین بیان کرد: 

در ستاد شهید علم‌الهدی بودیم که همزمان با سه عملیات بزرگ در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل به نام‌های والفجر10 ظفر7 و بیت‌المقدس 4 بود. فعالیت ما در این ستاد انجام کارهای تدارکاتی منجمله تهیه پوشاک و ... برای رزمندگان اسلام  بود. حجم و تراکم کار بیش از اندازه بود به طوریکه خواهران شبانه روز مشغول انجام و تهیه نیازهای تدارکاتی رزمندگان اسلام بودند تا آنان بتوانند به نحو مطلوب تری در جبهه‌ها بجنگند. 

در این ستاد خواهری امریکایی بود که به مدت 2 هفته به ایران آمده تا از نزیک جمهوری اسلامی را ببیند. او از کارکنان دفتر هواپیمایی ایران_ایر در پاریس بود و آنچنان تحت تاثیر کارها و برنامه‌های این ستاد قرار گرفته بود که به هیچ عنوان حاضر نبود به کشور خویش بازگردد و بسیار علاقه‌مند به همکاری با خواهران در جهت یاری رساندن رزمندگان اسلام بود. 

این نکته حائز اهمیت است که او در کشوری چون امریکا و با آن فرهنگ و ملیت بزرگ شده بود ولی بهرحال پس از 3 روز که از ورودش به ایران می‌گذشت بلافاصله به جبهه‌ها آمده بود و آنقدر در مسائل جبهه حل شده بود که گویا از ابتدای جنگ تحمیلی در جبهه‌ها حضور داشته است. 

زنان ما نقش بسیار زیادی در جنگ ایفا کردند بخصوص کسانی که در ابتدای جنگ تحمیلی سلاح بر دوش گرفته و در خرمشهر و آبادان و ... دوشادوش مردان برای بیرون راندن دشمن متجاوز بعثی جنگیدند. 

معصومه ابراهیمی پیرامون ادامه جنگ گفت: فرمایش حضرت امام را به همه توصیه می‌کنم، ایشان فرموند: حجت بر ما تمام شده است هرکس قدرت و توانائی انجام کار برای جبهه را دارد باید دریغ نورزد و آن را انجام دهد. امروز تک تک ما وظیفه داریم تا پرچم اسلام را در جهان به اهتزاز درآوریم باید دین خویش را به اسلام عزیز ادا کرد، چرا که مستضعفین دنیا چشم به راه این انقلاب هستند. 

منبع: روزنامه جمهوری اسلامی، 26 تیرماه 1367