با صدور پیامی
مركز اسناد انقلاب اسلامی درگذشت آیت‌الله خزعلی را تسلیت گفت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مركز اسناد انقلاب اسلامی، در پی درگذشت آیت‌الله ابوالقاسم خزعلی پیشكوت مبارزات انقلابی مركز اسناد انقلاب اسلامی طی پیامی درگذشت این مجاهد و یار دیرین امام خمینی (ره) و پاسدار حریم مقام معظم رهبری را تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا، مركز اسناد انقلاب اسلامی درگذشت پیشكوت مبارزات انقلاب اسلامی و مجاهد بزرگی كه مصالح نظام و انقلاب را به تعلقات نَسَبی ترجیح داد را به حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب، عموم مردم فهیم ایران اسلامی و همسر مكرمه ایشان تسلیت و تعزیت گفته و از خداوند متعال علو درجات این روحانی بزرگ و مبلغ مكتب غدیر و پاسدار حریم ولایت را مسئلت می‌نماید.

این پیام می‌افزاید: آیت‌الله خزعلی از اوایل دوران نهضت اسلامی همراه امام خمینی (ره) به مبارزه علیه رژیم منحوس پهلوی پرداخت و در این راه هزینه‌های سنگینی پرداخت  كه از جمله می‌توان به تبعیدهای مكرر، زندانی شدن‌های مختلف و شهادت فرزندش اشاره كرد.

مركز اسناد در این پیام آورده است: این عالم بزرگ سفرهای تبلیغی فراوانی به شهرهای دور و نزدیك كشور داشت و اسناد ساواك كه اكنون در دسترس است گواه مسافرت‌های ایشان به اقصی نقاط كشور و پراكندن بذر نهضت امام خمینی در گوشه و كنار ایران است.

در پایان این پیام آمده است: مركز اسناد انقلاب اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این عضو محترم مجلس خبرگان رهبری و پیشكسوت مبارزات انقلابی از خداوند متعال مسئلت می‌نماید تا ایشان در شب اول قبر میهمان سفره اباعبدالله حسین (ع) باشد و با ائمه معصومین (ع) و شهدای انقلاب اسلامی محشور شوند.