روایت مرحوم حاج حیدر رحیم‌پور ازغدی از دیدار با آیت‌الله خامنه‌ای در ایرانشهر/ تجلیل آیت‌الله خامنه‌ای از ایثار خانواده رحیم‌پور
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ حاج حیدر رحیم‌پور ازغدی رخت از جهان بربست. او از انقلابیون با سابقه و مبارزان قبل از انقلاب بود و همسر ایشان نیز در زمره بانوان انقلابی مشهد و گردانندگان مجالس سخنرانی مذهبی – سیاسی در این شهر محسوب می‌شد. 

در سال 1356 هنگامی که آیت‌الله خامنه‌ای تبعید بودند، حاج حیدر رحیم‌پور ازغدی به همراه گروهی از انقلابیون مشهد برای دیدار با آیت‌الله خامنه‌ای عازم ایرانشهر شدند. حاج حیدر در این سفر حامل مبلغی پول برای تقدیم به آیت‌الله خامنه‌ای جهت پیشبرد امور انقلاب بود؛ این مبلغ از محل فروش زیورآلات  همسر مرحوم رحیم‌پور – خانم فاطمه فکور یحیایی – فراهم آمده بود؛ اقدامی که تحسین و تجلیل آیت‌الله خامنه‌ای را نیز به دنبال داشت.
آیت‌الله خامنه‌ای در واکنش به این اقدام فداکارانه، طی نامه‌ای نوشتند: 

«خواهر گرامی!
مفتخرم که درود و تبریک شایسته خود را به شما خانم مسلمان که با اقدام خردمندانه‌تان کوشش ارجمندی در جهت عمل به آموزش‌های اسلام و هر چه شبیه‌تر شدن به رهبران راستین دین انجام داده‌اید، تقدیم دارم.
در روزگاری که ابتذال‌های زندگی و شادی‌های کوچک و غم‌های حقیر، بیشترین فضای درک و احساس و اندیشه و عمل زنان و مردان جامعه مستضعف ما را تصرف کرده و بر اثر بدآموزی‌ها و تحمیق‌های کسانی که در مسند مدیران و مدبران و راهنمایان جامعه قرار گرفته‌اند، اصول و مسائل اساسی زندگی، در بوته فراموشی افتاده و حرص و ولع به ظاهرآرائی و تجمل و اشرافی‌گری، جای هر انگیزه و خواست صادق را پر کرده است، اقدام به دور کردن زیورهای پوچ و بی‌ارزش مادی، به راستی اقدامی خردمندانه و نیز شجاعانه است. 
زیور راستین زن، همان چیزی است که چهره نمونه و درخشان زن صدر اسلام را می‌آراست و شخصیت‌های عظیمی چون دختر پیامبر و خواهر حسین علیه‌السلام را به‌سان گوهر درخشنده‌ای بر تارک انسانیت می‌نشانید. بار دیگر بر شما سلام می‌فرستم، به این امید که این گام را با گام‌های بلند بعدی در همان جهت و همان راه به کمال برسانید و خواهران مسلمان دیگر را نیز با خود در این راه هر چه بیشتر و پیشتر برید. 
سید علی خامنه‌ای، ۱۰ اسفند ۵۶.»
روایت مرحوم حاج حیدر رحیم‌پور ازغدی از دیدار با آیت‌الله خامنه‌ای در ایرانشهر/ تجلیل آیت‌الله خامنه‌ای از ایثار خانواده رحیم‌پور

مرحوم حاج حیدر رحیم پور در متن دست نویسی که آن را به انضمام سند فوق به آرشیو مرکز اسناد انقلاب اسلامی واگذار کرده، درباره آن سفر و نامه آیت‌الله خامنه‌ای می‌نویسد: «سال 56 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به ایرانشهر تبعید بودند. ما شش نفر: 1- آقای حاجی سر رشته دار 2- حاجی غنیان 3- آقای حسین درودی مشهور به روشنگر 4- حاجی خدادادی ابراهیم 5- امیرپور 6- حیدر رحیم پور (خودم) خواستیم برویم دیدن آقای خامنه‌ای. خانم من که بی‌بی فاطمه فکور یحیایی می‌باشند و از دوران عقد یعنی سال 41 از یاران امام و شب‌نامه‌نویسان و پخش‌کنان [اعلامیه] بودند و از سال 52 تا 56 مشهورترین مجلس زنانه انقلابی را در دهه آخر محرم می‌گرداند که داستانی مفصل دارد و منبرهایشان شهید موسوی قوچانی، شهید کامیاب، عجم و مجد و حتی گاهی خود آقای خامنه‌ای (البته خصوصی است) بودند می‌باشند. خانم وقتی که ما خواستیم برویم کلیه جواهرآلات خود را که آن وقت حدود 100 هزار تومان و حال مبلغ زیادی می‌شد به من داد تا به آقای خامنه‌ای بدهم. و آقای خامنه‌ای این نامه را برای خانم نوشتند. البته جهت تقیه نام ذکر نشد چون خطرناک بود. نامه جهت اسناد ارزنده است لذا تقدیم می گردد.
حیدر رحیم پور همسر بی بی فاطمه فکور یحیایی.»
روایت مرحوم حاج حیدر رحیم‌پور ازغدی از دیدار با آیت‌الله خامنه‌ای در ایرانشهر/ تجلیل آیت‌الله خامنه‌ای از ایثار خانواده رحیم‌پور