30 درصد تخفیف برای تهیه کتاب هایی با موضوع دفاع مقدس

به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، فرارسیدن هفته دفاع مقدس بهانه ای برای معرفت نسبت به مجاهدت ها و جان فشانی های رزمندگان در 8 سال جنگ تحمیلی است. در این بین مطالعه آثار و کتاب های مربوط به آن دوره می تواند جوانان و نوجوانان را در نیل به این فهم تاریخی کمک کند.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی آثار وتولیدات متنوعی در حوزه تاریخ دفاع مقدس دارد؛ آثار متعدد روایی، سندی، پژوهشی و ... که ابعاد مختلف جنگ را واکاوی می کند.

به مناسبت هفته دفاع مقدس، چهار اثر از منشورات این مرکز با تخفیف 30 درصدی در اختیار علاقمندان قرار گرفت. این آثار عبارتند از:


1- یک لیوان چای برای فرمانده

این کتاب شامل چند داستان کوتاه از صحنه‌های مختلف دفاع مقدس است که فداکاری و ایثارگری رزمندگان را به زیبایی به تصویر می‌کشد. «یک لیوان چای برای فرمانده» به قلم محمدرضا نقوی شامل خاطرات و نقل قول‌های کوتاه از رزمندگان سرافراز 8 سال دفاع مقدس است که در قالب داستان با نثری شیوا ارائه شده است.


2- شهر که آرام شد برمی گردم

این کتاب داستان زندگی علی هادی‌تبار است؛ رزمنده‌ای که از 17 سالگی به اسارت دشمن بعثی درآمد و هفت سال از عمرش را در اردوگاه‌های عراقی به سر برد. خاطرات دوران دفاع مقدس، شرح عملیا‌ت‌ها، نحوه اسارت و خاطرات تلخ و شیرین دوران اسارت در اردوگاه‌های بعثی، بخش عمده خاطرات دکتر هادی‌تبار را تشکیل می‌دهد.


3- ام الاسراء (خاطرات خانم بهجت افراز)

خانم بهجت افراز، ملقب به "ام‌الاسرا" که از سال 1363 مسئولیت اداره امور اسرا و مفقودین را بر عهده داشت، خاطرات خواندنی و جالبی از دوران دفاع مقدس دارد. در بخشی از این کتاب می خوانیم: «يادم مي‌آيد برخي از خانواده‌ها كه به اداره‌ ما مي‌آمدند، وضعيت خاصي داشتند. مثلا خانم مسني بود كه يك پسرش شهيد، يك پسرش مفقود و يك پسرش هم جانباز بود. يك پسرش هم در جبهه بود. با اين وضع، آن مادر مي‌گفت اي كاش ده پسر داشتم و فداي امام و انقلاب مي‌كردم...»


4- شعر مقاومت و دفاع مقدس

دفاع مقدس چنان شور و شعوری در ملت مسلمان ایران ایجاد كرد كه «شعرها» نتوانستند حق آن را ادا كنند و تنها توانستند گوشه‌هایی از آن را در لابه‌لای مصرع‌ها و ابیات بیاورند. شاعران تلاش كردند در طی این چند دهه همراه ملت، بی‌تكلف دست به قلم شوند و احساس درونی ملت را به پیشینه تاریخی ادبیات و شعر پیوند بزنند و در قالب‌های متعدد شعر حماسی عرضه كنند. این اثر كامل‌ترین مجموعه‌ای است كه می‌توان برای شعر دفاع مقدس یافت.

30 درصد تخفیف برای تهیه کتاب هایی با موضوع دفاع مقدس

شما می توانید این چهار عنوان را با تخفیف 30 درصدی و ارسال رایگان از صفحه منشورات سایت مرکز اسناد انقلاب اسلامی تهیه کنید.