انقلاب اسلامی در اصفهان
اولین باری که نوار سخنرانی امام(ره) برای علمای اصفهان پخش شد

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن رحیمیان در کتاب خاطرات خود که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است درباره تاثیر نوار سخنرانی حضرت امام بر علمای اصفهان می گوید: در آن سال‌ها ضبط صوت مخصوصا در حوزه بسیار کم پیدا می شد. مثلا در مدرسه فیضیه هیچ طلبه‌ای که ضبط صوت داشته باشد نمی شناختیم. فقط یکی از طلاب تهرانی را در مدرسه حجتیه می‌شناختم که در سال 44 ضبط صوت داشت. ضبط صوت‌ها ریلی بود و هنوز نوار کاست به بازار نیامده بود. به همین سبب برای تهیه و توزیع نوار سخنرانی‌های امام به شدت در تنگنا بودیم.

به هرحال با تهیه نوار سخنرانی امام در فیضیه بنا شد این سخنرانی به گوش علمای اصفهان رسانده شود. پدرم از تمام علمای اصفهان دعوت کرد و محل پذیرایی و ناهار در منزل خواهرشان تعیین شد. در تمام محل ما فقط یک نفر به نام آقای حاج عبدالحسین سخاوت‌جو ضبط صوت داشت.

بدون اینکه مورد استفاده را به او اطلاع بدهم ضبط ایشان را گرفتم و پشت دوچرخه گذاشتم و به خانه عمه ام آوردم. نوار سخنرانی امام را برای علمای اصفهان حاضر در جلسه گذاشتم. همه گریه کردند. مرحوم آیت الله شمس آبادی از شدت گریه غش کرد و از حال رفت و ناچار ادامه سخنرانی را قطع کردیم و بعد از این که مجددا جلسه آمادگی پیدا کرد بقیه نوار گذاشته شد.

تأثیر عمیق و شگفت انگیزی در حاضرین گذاشت و همه منقلب و متحول شدند. گمان می کنم این اولین جلسه ای بود که در اصفهان نوار امام برای علما پخش شد و دل‌های زیادی به امام پیوند خورد.