از سوی مرکز اسناد انقلاب اسلامی،
کتاب خاطرات «آیت‌الله مجتهدشبستری» منتشر می‌شود +دستخط
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی ، فارس نوشت: آیت الله محسن مجتهد شبستری عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام دعوت حق را لبیک گفت.

ایشان از پیشگامان مبارزه با رژیم پهلوی و از یاران قدیمی امام خمینی بود. آیت الله مجتهد شبستری بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در مسئولیت‌های خطیری به خدمت پرداخت و مجاهدت های ایشان منشاء برکات بسیاری بود. 

آن مرحوم به علت حضور در متن بسیاری از رویدادهای تاریخ انقلاب، خاطرات ناب و ناگفته های فراوانی در سینه داشت که از سال ۱۳۹۲ به بازگویی آن خاطرات مبادرت ورزید. از این رو از هشتم بهمن ماه ۱۳۹۲ ضبط خاطرات آیت الله محسن مجتهد شبستری در مرکز اسناد انقلاب اسلامی آغاز شد و تا ۵ آبان ۱۳۹۳ ادامه یافت.

طی این مدت، ۹ جلسه مصاحبه با ایشان در گنجینه تاریخ شفاهی مرکز اسناد انقلاب اسلامی به ثبت رسید.  تدوین خاطرات آیت الله مجتهد شبستری نیز از سال ۱۳۹۸ در دستور کار قرار گرفت و اکنون مهیای چاپ شده و به زودی از سوی مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر خواهد شد.

خاطرات آیت الله مجتهد شبستری دربرگیرنده یادمانده های ایشان از دوران کودکی، خانواده، تحصیلات، فعالیت های سیاسی در دوران نهضت اسلامی، تکاپوهای دینی و سیاسی در مسجد طلاچیان، تشکیل جامعه روحانیت مبارز، مبارزات انقلابی در تبریز و نیز وقایع و رخدادهای بعد از پیروزی انقلاب شامل: انتخاب قائم مقام رهبری، خاطراتی از دوران دفاع مقدس، ریاست مجمع جهانی اهل بیت(ع)، عضویت در مجلس خبرگان رهبری، اجلاسیه خبرگان در ۱۸ خرداد ۱۳۶۸ و ... است.

در ادامه تصویری از دست خط مرحوم مجتهد شبستری جهت تمایل برای انتشار خاطرات برای نخستین بار منتشر می‌شود.

کتاب خاطرات «آیت‌الله مجتهدشبستری» منتشر می‌شود+ دستخط