فعالیت آزمایشی سایت «یکصدمین سال بازتأسیس حوزه علمیه قم» آغاز شد
به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، همزمان با سالگرد قیام طلاب حوزه علمیه با همراهی مردم قم در ۱۹ دیماه ۱۳۵۶ و در آستانه یکصدمین سال بازتاسیس حوزه علمیه قم توسط آیت‌الله العظمی حاج شیخ عبدالکریم حائری یزدی، پایگاه اطلاع‌رسانی بزرگداشت یکصدمین سال باز تأسیس حوزه علمیه قم به آدرس www.howzeh100.com ، به صورت آزمایشی  فعالیت خود را آغاز کرد.
 این تارنما به منظور افزایش مشارکت پژوهشگران کشور و همراهی آنها با اقدامات «دبیرخانه بزرگداشت یکصدمین سال بازتاسیس حوزه علمیه قم» و انعکاس اخبار مربوط به آن و نیز ارتقاء سطح آگاهی عمومی علاقمندان نسبت به آثار منتشره و کمک به پژوهشگران تاریخ معاصر ایران در دستیابی بهتر به اسناد، تصاویر، گفتگوها، خاطرات، مقالات، پژوهش های صورت گرفته و ... به آثار و دستاوردهای مادی و معنوی حوزه و تأثیر آن بر تمدن ایرانی - اسلامی راه اندازی شده است.  
 انتشار مقالات پیرامون تاریخچه رویدادها و تحولات حوزه علمیه قم، معرفی شخصیت‌های پرورش یافته در مهد دین و دانش، انتشار اسناد و تصاویر، خاطرات و یادمانده‌های علما و مراجع، معرفی کتاب و پژوهش های مرتبط و ... از مهمترین وظایف این پایگاه می‌باشد.
این دبیرخانه از علاقمندان دعوت می‌نماید تا با ارائه دستآوردها و مستندات خود اعم از مقاله، عکس، سند، فیلم ، صوت و ... پیرامون موضوع بویژه حول محور های فراخوان بر غنای سایت بیافزایند.