نامه منتشر نشده نواب صفوی به آیت‌ الله خادمی
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ آیت‌اللّه‌ حسین خادمى از علمای معروف اصفهان، ۲۰ اسفند ۱۳۶۳ در سن هشتاد و سه سالگی درگذشت. سابقه مبارزاتی او به دوران رضاشاه و ماجراهای لباس متحدالشکل و کشف حجاب می‌رسد. آیت‌الله خادمی در جریان انقلاب از روحانیون همراه با نهضت امام و مورد علاقه ایشان بود. یکی از فصل‌های زندگی مبارزاتی آیت‌الله خادمی، آشنایی او با شهید نواب صفوی و حمایتهای پیدا و پنهانش از فدائیان اسلام است و ماجرای دیدار فدائیان‌اسلام با ایشان در اصفهان معروف است.


موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی، به مناسبت سالگرد رحلت آیت‌الله خادمی، نامه‌ای از شهید نواب صفوی به ایشان که نشان از روابط صمیمی بین این دو دارد را منتشر می‌کند. متن این نامه به شرح زیر است:

 

«هوالعزیز

به خدمت حجت‌الاسلام جناب آقا خادمی سلمه‌الله تعالی و ابقاه لیخدم دین‌الله و ینصره

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

توفیق و عزت جنابعالی مطلوب از درگاه خیرالمطلوبین بوده. امید است در خدمتگذاری به اسلام و آثار زحمات و مشقات جانگذاز اجداد طاهرین سلام‌الله علیهم اجمعین آنقدر موفق باشید که از خادمین صادق‌شان محسوبتان داشته در ردیف بلند کنندگان کلمه توحید و افرازندگان پرچم اسلام باشید.

حامل محترم نامه از منسوبین و در اصفهان سکونت داشته، سزاوار است که از مصاحبت و محضر درس جنابعالی لدالفرصته استفاده نموده، مشمول محبت شما باشند.

ضمناً هم به یکی از دفاتر رسمی و امثال آن سفارشی فرمایید که شغلی به ایشان بدهند. چنانچه سابقاً هم مشغول همین کار بوده‌اند.

فرج‌الله عنا و عنکم و عن الاسلام والمسلمین عاجلاً به محمد و آل محمد صلوات‌الله علیهم.

تهران. به یاری خدای توانا. سیدمجتبی نواب صفوی.

مهرماه ۱۳۳۴

صفرالمظفر ۱۳۷۵»

نامه منتشر نشده نواب صفوی به آیت‌الله خادمی


منبع: موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی