به گزارش اسناد ساواک
تجلیل علامه حکیمی از امام خمینی در کتاب آوای روزها + سند

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛ استاد محمدرضا حکیمی از دانشمندان و اسلام‌شناسان برجسته همواره مورد احترام امام خمینی(ره) بود. در دوران نهضت اسلامی استاد حکیمی در آثار و نوشته‌های خود همواره از حضرت امام و مبارزات ایشان تجلیل می‌کرد که نمونه‌ای از این موارد در گزارشی از اسناد ساواک به چشم می‌خورد.

در گزارشی از ساواک در سال 1348 درباره تجلیل محمدرضا حکیمی از امام خمینی در کتاب آوای روزها آمده است:

مجیدی خراسانی در ساعت 13 روز 48/5/28 در جلسه‌‌‌ای که در منزل سید مجتبی صالحی با حضور سید مرتضی صالحی، سید مجتبی صالحی و شیخ حسین کاشانی تشکیل گردیده بود، اظهار داشت که سید محمدرضا سعیدی کتابی را به نام آوای روزها جهت مطالعه به وی داده است این کتاب به قطع جیبی در ۱۵۰ صفحه در مشهد چاپ شده و مؤلف آن محمدرضا حکیمی می‌باشد و اجازه نامه‌‌‌ای به شماره 41 - 46/10/25 جهت چاپ آن نیز صادر گردیده است،

تجلیل علامه حکیمی از امام خمینی در کتاب آوای روزها + سند

وی اضافه نمود که در این کتاب به زبان عربی از خمینی تجلیل شده و روی این اصل، کسی متوجه نشده و سازمانی‌ها را اغفال کرده است. در صفحه 124 به زبان عربی نوشته شده «پیشوای تبعید شده ما به نجف مردم را به مصلحت جهان اسلام دعوت می‌کند. پس واجب است که مقصود او را انتشار دهیم و اسم او را آشکارا ببریم و هدف وی را به مردم بفهمانیم.»

نظریه منبع: محمدرضا حکیمی اهل مشهد است مطالعات زیادی دارد و گفته می‌شود که در بعضی از چاپخانه‌های تهران نیز دست دارد.

تجلیل علامه حکیمی از امام خمینی در کتاب آوای روزها + سند

منبع: کتاب شهید آیت‌الله سیدمحمدرضا سعیدی به روایت اسناد ساواک صفحه 338 ، مرکز بررسی اسناد تاریخی