مرکز اسناد انقلاب اسلامی

موضوعات
مخاطب گرامی تا اطلاع ثانوی جهت خرید کتاب از مرورگر فایرفاکس استفاده نمایید
نام کتاب: حاشیه‌های مهم‌تر از متن
نام نویسنده: علی الفت پور
موضوع : کتاب
زیرگروه موضوع: دانستنیهای انقلاب اسلامی برای جوانان
تاریخ انتشار: ۱۳۸۸
قیمت: ۲۴۰۰۰ ریال
شمارگان: ۲۰۰۰
تعداد صفحات: ۳۲۰
قطع: پالتویی
شابک: ۶ ـ۴۱۴ ـ ۴۱۹ـ۹۶۴ـ۹۷۸
وضعیت: ناموجود
نسخه کتاب الکترونیک:
معرفی اجمالی:در این كتاب سعی شده است تا با قلمی روان و زبانی ساده، زوایای پنهان و فراز و نشیب­های تاریخ معاصر و مبارزات ملت ایران در قالبی نو و به صورت داستان كوتاه به مخاطب ارائه شود.

نهضت اسلام­خواهی در ایران معاصر با قیام شهید نواب صفوی به­طور جدی آغاز گشت؛ و با پیروزی انقلاب اسلامی بالندگی اسلام سیاسی را در جهان مادی معاصر به منصه ظهور رساند .

این اثر كه در نوع خود اولین مدل تدوین شده بدین شكل محسوب می‌شود، خاطرات و روایات جالب و پند‌آموز را از دوران مبارزات سخت زمان نواب صفوی شروع كرده و با بررسی خاطرات زمان لوایح ایالتی و ولایتی،15 خرداد 42،دوران آیت‌الله كاشانی و مرحوم آیت‌الله بروجردی،دوران تبعید امام به فرانسه و عراق،خاطرات انقلابیون از زندان و روزهای پیروزی ،و كمتر شنیده‌های بعد از پیروزی انقلاب و... را جمع آوری كرده است.

«حاشیه­های مهم­تر از متن» با سبك متفاوت خود در عرصه­ی تاریخ­نگاری، دریچه­ی جدیدی به روی مخاطبان می­گشاید تا از منظری جدید به قضاوت در مورد حقانیت قیام تاریخی مردم ایران بنشینند.

رعایت مقتضای نسل جوان كه عموما رغبتی به مطالعه­ی طولانی و یكنواخت تاریخ از خود نشان نمی­دهد، یكی از دلایل انتخاب این سبك بوده است.

آنچه می­خوانید حاصل مطالعه و مداقه در بیش از سی هزار صفحه از كتب مرجع تاریخ انقلاب اسلامی، خاطرات انقلابیون و تاریخ شفاهی معاصر است؛ كه در طول مدت دو سال جمع­آوری و تنظیم شده است.

مولف كوشیده است ضمن رعایت امانت در انتقال اصل مضامین، از آوردن عین عبارات كتب مرجع خودداری نموده و ایجاز و رسایی كلام را حفظ نماید.