مرکز اسناد انقلاب اسلامی

موضوعات
مخاطب گرامی تا اطلاع ثانوی جهت خرید کتاب از مرورگر فایرفاکس استفاده نمایید
نام کتاب: جنگ غافلگیری‌ها و تدبیرها (روایتی از جنگ 33 روزه در لبنان)
نام نویسنده: سمیر الخادم
موضوع : کتاب
زیرگروه موضوع: جهان اسلام
تاریخ انتشار: ۱۳۹۰
قیمت: ۳۴۰۰۰ ریال
شمارگان: ۲۰۰۰
تعداد صفحات: ۲۵۲
قطع: وزیری
شابک: ۹۷۸-۹۶۴-۴۱۹-۵۵۳-۲
تعداد
وضعیت: موجود
نسخه کتاب الکترونیک:
معرفی اجمالی:

پس از گذشت چند سال از جنگ 33 روزه‌ی حزب‌الله و رژیم صهیونیستی، ابعاد پیچیده و حیرت‌آور ‌این جنگ از جنبه‌های مختلف قابل بررسی است. در ‌این جنگ، رژیم صهیونیستی به بهانه‌ی اسارت دو سرباز خود توسط حزب‌الله، حملات همه‌جانبه‌ای را علیه لبنان آغاز كرد كه در نتیجه‌ی آن سخت‌ترین شكست ‌این رژیم رقم خورد. رژیم صهیونیستی كه از ابتدای موجودیت جعلی خود در هیچ جنگی شكست نخورده بود، در‌ این جنگ پس از 33 روز حمله‌ی گسترده به مواضع حزب‌الله و تخریب تأسیسات زیربنایی لبنان و كشتار غیرنظامیان نتوانست به اهداف ازپیش‌تعیین‌شده‌ی خود دست‌ یابد.
برای اولین بار در طول تاریخ اسرائیل، موشك‌های حزب‌الله در اعماق خاك ‌این رژیم فرود آمد و میلیاردها دلار بر اقتصاد اسرائیل خسارت وارد كرد. ‌این رژیم تا روزهای پایانی جنگ هم با وجود حملات شدید به مواضع حزب‌الله، نتوانست جلوی موشك‌باران مناطق خود را بگیرد و حتی در آخرین روز جنگ، دویست موشك به مناطق مختلف اسرائیل اصابت كرد.
شكست خفت‌بار اسرائیل كه چهارمین ارتش مدرن و مجهز دنیا را در اختیار دارد، نشان داد كه گفتمان حزب‌الله یعنی «مقاومت»، تنها راه پیروزی و غلبه بر دشمن غاصب صهیونیستی است. از آنجا كه نویسنده از نزدیك شاهد جنگ 33 روزه بوده و جزئیات زیادی را درباره¬ی آن ارائه كرده است، مطالعه¬ی آن می‌تواند ابعاد دیگری از مقاومت قهرمانانه¬ی حزب‌الله لبنان به همراه مدیریت هوشمندانه جنگ را از سوی حزب‌الله روشن نماید.