مرکز اسناد انقلاب اسلامی

موضوعات
مخاطب گرامی تا اطلاع ثانوی جهت خرید کتاب از مرورگر فایرفاکس استفاده نمایید
نام کتاب: طالبان و شهادت دیپلمات‌های ایرانی
نام نویسنده: اکرم علیخانی
موضوع : کتاب
زیرگروه موضوع: دانستنیهای انقلاب اسلامی برای جوانان
تاریخ انتشار: ۱۳۹۰
قیمت: ۲۹۰۰۰ ریال
شمارگان: ۲۰۰۰
تعداد صفحات: ۲۴۵
قطع: پالتویی
شابک: ۸ـ۵۷۷ـ۴۱۹ـ۹۶۴ـ۹۷۸
تعداد
وضعیت: موجود
نسخه کتاب الکترونیک:
معرفی اجمالی:

استعمار پدیده‌ای است كه در هر سه دوره ی حیات خود كهن، نو و فرانو ـ سودای تسلط بر منطقه‌ی «خاورمیانه» را در سر داشته و استعمار اسپانیا و پرتغال، انگلستان و فرانسه و امروز آمریكا، به این منطقه دست یازیده است.
دست استعمار آنگاه كه به این سرزمین باز شد، به اختلافات نژادی و قومی و مذهبی دامن زد. و هنگامی كه علی‌رغم میل استعمارگران، خاورمیانه با تحریك پیروان ادیان مختلف، دیگر آشفته نمی‌شد! مذهب‌سازی‌ها شروع شد؛ وهابی‌ها، بابی‌ها، بهائی‌ها و هزار و یك فرقه را به جان اسلام انداختند.
«طالبان» آخرین دست¬پخت استعمار است علیه اسلام و خاورمیانه. استعمار فرانو، خوارج فرانو را با خصوصیات ضداسلامی، باعث قتل و غارت مسلمین و هتك اسلام و جامعه اسلامی، خشن، بی‌منطق و قشری... پروژه‌ای علیه افغانستان ـ همسایه دیواربه دیوار ایران ساخت و پرداخت:
آتش طالبان، جز تباهی برای افغانستان به بار نیاورد و زبانه‌هایش، دامن ایران را هم گرفت: افزایش ترانزیت مواد مخدر به ایران، درگیری‌های مرزی با نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، ناامن نمودن مناطق شرق و جنوب شرق ایران اسلامی و... اما شاید بزرگ‌ترین جنایت طالبان كشتار بی گناهانی مثل به¬شهادت¬رساندن دیپلمات‌های ایرانی در مزار شریف باشد.
اثر پیش‌رو، ضمن بررسی علل ظهور طالبان و گشودن پرونده ی جنایات آنها، به صورت ویژه «جنایت بزرگ» آنها را در به شهادت رساندن دیپلمات‌های ایرانی در مزارشریف بررسی می كند.