کد خبر: ۱۱۰۴
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر کرد

" 60 ثانیه با تاریخ " با موضوع " کتاب برانداز"

60 ثانیه با تاریخ در قسمت سوم به بررسی کتاب کشف‌الاسرار امام خمینی(ره) می‌پردازد. با نگاهی به این کتاب مشخص می‌شود که امام خمینی از سال 1323 طرح ساقط کردن رژیم پهلوی، را در نظر دارند و پس از آن حکومت فقها را حکومت مطلوب می‌دانند.
سه‌شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۷
به گزارش روابط عمومی مركز اسناد انقلاب اسلامی، قسمت سوم مجموعه موشن گرافيك "60 ثانیه با تاریخ"  با عنوان  " کتاب برانداز " در پايگاه مركز اسناد انقلاب اسلامي منتشر  شد. 
60 ثانیه با تاریخ در این قسمت به بررسی کتاب کشف‌الاسرار امام خمینی(ره) می‌پردازد. با نگاهی به این کتاب مشخص می‌شود که امام خمینی از سال 1323 طرح ساقط کردن رژیم پهلوی، را در نظر دارند.
امام خمینی پس از طرح سرنگونی پهلوی در این کتاب، حکومت جایگزین را هم پیشنهاد می‌دهد. به همین علت "یان ریشارد"، ایران‌شناس فرانسوی در مقاله‌ای با عنوان "تفکر معاصر شیعی ضمن بررسی نظریات امام در کشف‌الاسرار، وجود طرح حکومت اسلامی و ولایت فقیه در این کتاب را بررسی کرده و درباره امام خمینی می‌نویسد: « در نظر [امام] خمینی تنها حاکمی که می‌تواند بر ایران حکومت کند، کسی است که از طرف مجتهدین با تقوا و آشنا به احکام الهی بدون توجه به هوی‌ها و فشارهای نفسانی انتخاب شود. سلطنت را باید منکوب کرد...»
لازم به ذکر است، قسمت اول و دوم مجموعه "60 ثانیه با تاریخ" با عنوان  «رسانه‌های انقلاب» و قسمت دوم نیز با عنوان «ملی‌ شدن صنعت نفت» منتشر شد.

علاقمندان می‌توانند قسمت سوم موشن‌گرافیک "60 ثانیه با تاریخ" را از اینجا دریافت کنند.
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات