مرکز اسناد انقلاب اسلامی

از سوی معاونت پژوهشی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، فراخوان نشریه علمی «تحقیقات اسنادی انقلاب اسلامی» صادر شد. این نشریه در قالب دوفصلنامه و براساس عنوان مصوب از سوی کمیسیون نشریات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منتشر خواهد شد.
طی پیامی صورت گرفت؛
علی حسن خلیل وزیر اسبق دارایی لبنان،عضو هیئت‌رئیسه جنبش امل و نویسنده کتاب «صفحات مجهوله من حرب تموز ۲۰۰۶»، که با عنوان «ناگفته‌های جنگ 33 روزه» توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و منتشر شده است، از تلاش‌های این مرکز در انتشار آثار مرتبط با جبهه مقاومت تقدیر کرد.
تفاهمنامه همکاری بین این مرکز و مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی (نور) با هدف توسعه همکاری‌های علمی، پژوهشی، اسنادی و بهره‌مندی افزون‌تر از ظرفیت‌ها و توامندی‌های متقابل به امضا رسید.
همزمان با ایام پیاده‌روی اربعین
نشست نقد و بررسی کتاب "سرزمین بی‌فصل"، با حضور احمد شاکری نویسنده، خانم پروین مرادی همسر شهید تقوی‌فر و خانم سمیه عظیمی‌ستوده نویسنده کتاب سرزمین بی فصل، در سرای اهل قلم برگزار می‌شود.
مراسم دومین سالگرد درگذشت مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین روح الله حسینیان در محل سالن همایش های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.
در یکصدمین سال بازتاسیس حوزه علمیه قم،
کتاب «فیضیه در گذر تاریخ» تألیف محمدعلی رجائی‌نژاد و محمدحسن عباسی در 196 صفحه توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ و منتشر شده است.
به بهانه مرگ گورباچف
در کتاب "دعوت توحیدی" زوایای مهمی از نامه تاریخی امام خمینی به میخائیل گورباچف بیان شده كه به خوبی وضعیت آن روز را برای خوانندگان به تصویر می‌کشد.
مراسم یادبود دومین سالگرد ارتحال حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حسینیان در محل مرکز همایش‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار می‌شود.
کتاب «شکست اطلاعاتی (درس هایی از انقلاب ایران و جنگ عراق)» دو شکست اطلاعاتی بزرگ ایالات متحده را با جزئیات مورد بررسی قرار می‌دهد: ناتوانی سیا و جامعه‌ی اطلاعاتی وسیع‌تر در فهم تحولات ایران که منجر به سرنگونی شاه شد و همین‌طور قضاوت اشتباه در مورد برنامه‌های سلاح‌های کشتار جمعی عراق در دوره‌ی پیش از جنگ سال 2003.
حجت‌الاسلام پورمحمدی در آئین بزرگداشت شهید لاجوردی:
حجت‌الاسلام پورمحمدی: لاجوردی نماد رُحَماءُ بَينَهُم است. کدام زندانبانی این همه با زندانی‌های خود نشست و برخواست دارد؟ این همه جلسه می‌گذارد با آنها حرف می‌زند و تلاش می‌کند ذهن منحرف شده آن‌ها را درست کند؟ الگو و اسوه جهاد تببین شهید لاجوردی است.