مرکز اسناد انقلاب اسلامی

به همت مرکز اسناد انقلاب اسلامی؛
در آستانه چهل و پنجمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران شب "شعر و خاطره انقلاب" با حضور شاعران و روایتگران تاریخ انقلاب به همت مرکز اسناد انقلاب اسلامی و مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران روز یکشنبه 15 بهمن در تالار آبی کاخ نیاوران برگزار شد. 
با حضور شاعران و روایتگران تاریخ انقلاب؛
شب "شعر و خاطره انقلاب" با حضور شاعران و روایتگران تاریخ انقلاب همراه با بازدید از کاخ موزه اختصاصی نیاوران برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام و المسلمین پورمحمدی مطرح کرد:
رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی در آستانه 10 بهمن ماه سالروز رحلت آیت‌الله العظمی حاج شیخ عبدالکریم حائری یزدی با حضور در برنامه تلویزیونی ماجرا شبکه چهار سیما به بررسی روش سیاسی و آموزشی موسس حوزه علمیه قم پرداخت.
در برنامه ماجرا شبکه چهار سیما مطرح می‌شود؛
حجت‌الاسلام و المسلمین پورمحمدی از ماجرای تاسیس حوزه علمیه قم، به مناسبت سالگرد درگذشت موسس آن در برنامه «ماجرا» روایت خواهد کرد.
به همت معاونت پژوهشی؛
نشریه تحقیقات اسنادی انقلاب اسلامی موفق به کسب اعتبار علمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شد و در فهرست نشریات معتبر وزارت عتف قرار گرفت.
در سومین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی؛
در سومین دوره جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی از دکتر جواد منصوری مشاور علمی رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی به عنوان پژوهشگر پیشکسوت و از نویسندگان آثار «جهل مقدس» و «نظریه‌پردازی در تبعید» از منشورات این مرکز تجلیل به عمل آمد.
روضه با طعم تاریخ؛ در دیدار تاریخ پژوهان با رهبر انقلاب چه گذشت
در سالروز شهادت امام هادی(علیه‌السلام) و همزمان با 25 دی ماه روز تاریخنگاری انقلاب اسلامی جمعی از تاریخ‌پژوهان مرکز اسناد انقلاب اسلامی با حضور در مراسم عزاداری میهمان رهبر معظم انقلاب اسلامی بودند. بعد از پایان سخنرانی و ذکر مصیبت، با تقاضای حجت‌ا‌لاسلام و المسلمین سید حمید روحانی، رهبر انقلاب اسلامی توصیه‌های کوتاهی درباره اهمیت تاریخ و تاریخ‌نگاری بیان فرمودند. رهبر انقلاب با اشاره به تاکیدات همیشگی خود بر لزوم فهم تاریخ به خصوص شخصیت‌های موثر تاریخی فرمودند: در خصوص اهمیت تاریخ مکرر گفته‌ام، اهمیت تاریخ صحیح، روایت متقن و صحیح.
حجت‌الاسلام پورمحمدی در همایش روز تاریخنگاری انقلاب اسلامی مطرح کرد؛
دومین همایش بزرگداشت روز تاریخنگاری انقلاب اسلامی در تالار قلم کتابخانه ملی با حضور روسای موسسات تاریخی و مراکز اسنادی و پژوهشگران و محققان حوزه تاریخ انقلاب اسلامی برگزار شد.
با همکاری مراکز تاریخی اسنادی؛
دومین همایش «بزرگداشت روز تاریخنگاری انقلاب اسلامی» 24 دی ماه در تالار قلم برگزار می‌شود.
نشست «چالش‌های روایت‌گری تاریخ انقلاب در رسانه؛ مسئولیت مراکز تاریخی-اسنادی» چهارشنبه 13 دی ماه 1402 در مرکز اسناد انقلاب اسلامی برگزار شد. در این نشست مدیران مسئول و سردبیران رسانه‌ها به بیان نقظه نظرات خود پرداختند. در ادامه بخش دوم مشروح سخنان میهمانان این نشست از نظر می‌گذرد.
تازه های کتاب