مرکز اسناد انقلاب اسلامی

به مناسبت هفته کتاب انجام می‌شود؛
مرکز اسناد انقلاب اسلامی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی ۵۶ عنوان از منشورات خود را با ۳۵ درصد تخفیف برای علاقه‌مندان به کتاب ارائه می‌کند.
از سوی مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شد؛
مولف در کتاب «نسبت عدالت و آزادی در منظومه‌ی فکری آیت‌الله خامنه‌ای» تلاش کرده از رهگذر بررسی و تحلیل مفاهیم «آزادی» و «عدالت» نزد آیت‌الله خامنه‌ای، نسبتِ این مفاهیم در منظومه‌ فکری ایشان را مورد مداقه قرار دهد.
رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی در کنگره بزرگداشت مقام علمی حاج شیخ عبدالکریم حائری مطرح کرد؛
رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی: زندگی حاج شیخ عبدالکریم حائری یک اسوه حیات طیبه است. ایشان مصداق کلمه طیبه و مظهر اخلاق بود که مجموعه‌ای از صفات والای انسانی و خلق عظیم داشت. بالاتر از علم او، تقوایش بود و بالاتر از تقوایش، اخلاق و عقلش‌ بود. او صاحب حکمت بود و عقل و علم را ترکیب کرده بود و تحولات زیادی در ابعاد مختلف ایجاد کرد. 
حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی در گفتگو با ایرنا؛
رسالت مرکز اسناد از ابتدا جمع‌آوری، دسته‌بندی و تدوین اسناد انقلاب و در اختیار قرار دادن آن‌ها برای محققین بوده است.در این زمینه بیش از هزار و ۲۰۰ کتاب، تولید و چاپ و اسناد زیادی نیز جمع‌آوری شده‌اند. ما هنوز در حال جمع‌آوری اسناد هستیم و به این رسالت ادامه می‌دهیم. ما یکی از بانک‌های خوب اسنادی تاریخ انقلاب را در اختیار داریم.
چنانچه نائینی با نگاشته‌ی تنبیه الامة و تنزیه المله سر سازش نداشت، لزومی نبود تا نسخه‌های آن کتاب را جمع کند، بلکه بر او واجب بود ردیه‌ای متقن و مستدل بر کتاب خویش بنگارد تا چنانچه فردی با تنزیه الملة دچار شبهه شده بود با رجوع به این کتاب جدید از تبدل رأی نائینی آگاه گشته و پاسخ شبهه خود را دریابد، نه آنکه در فضایی ساکت تنها به جمع‌آوری نسخه‌ی کتاب خویش بپردازد.
پیش همایش «مرجع مجاهد» بزرگداشت مرحوم آیت الله العظمی سید عبدالله شیرازی شامگاه شنبه در شهر مقدس قم با پیام دوتن از مراجع تقلید شیعه و با حضور حجت اسلام والمسلمین سید جواد شهرستانی نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی سیستانی، آیات شب زنده دار، نجم الدین طبسی برگزار شد.
تازه‌های نشر
کتاب «راز پایداری سوریه؛ به روایت اسناد محرمانه» نوشته سامی کلیب در انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شد.
نخستین جلد از مجموعه مجلدات یادداشت‌های سیاسی ایران از سوی مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شد.
حجت‌الاسلام پورمحمدی در سخنانی مطرح کرد؛
حجت الاسلام پورمحمدی گفت:فقه و شخصیت امام خمینی ایستا نبود. امام در تفکر، راهنمایی، هدایت و راهبری همواره درحال رویش بود.
جواد منصوری گفت: ما شاهدیم عموم مردم جامعه از برگزاری نمایشگاه کتاب خرسند و خشنودند و در مقابل دشمنان کشور چندان از این اتفاق راضی نبوده و در تلاش هستند در رسانه‌های خود صحبتی از این گردهمایی فرهنگی به میان نیاورند.