مرکز اسناد انقلاب اسلامی

روایت اسناد از مبارزات مردمی در سال 57،
روز 7 /11 /57، به مناسبت رحلت پیغمبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) گروه‌هایی از طبقات مختلف مردم در اکثر شهرهای ایران به طرفداری آیت‌الله خمینی به تظاهرات و راهپیمایی خیابانی مبادرت کرده‌اند.
به روایت اسناد
حجت الاسلام شریفی گرگانی: «وقتی زلزله‌ طبس اتفاق افتاد با وجود رسوایی هفده شهریور، دستگاه رژیم هیچ کمکی به مردم زلزله زده نکرد...»
ملت مسلمان ایران بیدار باشید که زلزله و سیل و سایر عوامل شما را از مسیر خود منحرف نکند و به تبلیغات اغفال‌کننده دستگاه شاه گوش ندهید و نهضت اسلامی را ادامه دهید تا برچیده شدن دستگاه قلدری و استبداد از قیام خود دست نکشید.
گزارش سفارت انگلیس درباره شخصیت‌های سیاسی| بخش چهارم
در سمت نخست وزیری نقشی فرمایشی ایفا می کرد و تنها مجری سیاست های دیکته شده از سوی تیمورتاش بود. به تریاک و دخانیات معتاد است و همین مسئله ذهن و جسم او را به سرعت دچار انحطاط کرده است
بازنشر به مناسبت سالگرد فاجعه 17 شهریور
یک زن حامله‌ای که در پشت‌بام به شهادت رسیده بود توسط نیسانی به بیمارستان حمل می‌شد که توسط فرمانده گروهان جلوی نیسان را گرفتند و این شخص همانجا اقرار کرد که این زن را من هدف گلوله روی پشت‌بام قرار داده‌ام.
به بهانه سالروز شهادت رئیسعلی دلواری
امروز می‌فهمیم که آن‌ها به واسطۀ مطالعاتی که داشتند برای عشایر چه قدرتی قائل بودند.‌‎ ‌‏آن‌ها ضربه ای از تنگستانی‌‌‏ها خورده بودند و در صدد این بودند که عشایر را بکلی از‌‎ ‌‏بین ببرند. این یک نقشه‌ای بود که در آن وقت این‌ها کشیدند.
به روایت اسناد
به گزارش اسناد ساواک، آیت‌الله ناصری دولت‌آبادی در 5 شهریور 1357 دستگیر شده است.
به گزارش اسناد ساواک
در دوران نهضت اسلامی استاد حکیمی در آثار و نوشته‌های خود همواره از حضرت امام و مبارزات ایشان تجلیل می‌کرد که نمونه‌ای از این موارد در سندی از اسناد ساواک به چشم می‌خورد.
گزارش سفارت انگلیس درباره شخصیت‌های سیاسی| بخش سوم
سفارت انگلیس در ایران طی گزارش‌هایی به دولت متبوع خود، به معرفی شخصیت‌های سیاسی ایران می‌پرداخت. این سفارت گزارش جالبی درباره شخصیت مصدق و زاهدی دارد.
میرحسین علیه موسوی؛
نگاهی به مواضع میرحسین موسوی در دهه شصت که جایگاه نخست‌وزیری را در اختیار داشت حکایت از چرخش 180 درجه‌ای مواضع او نسبت به چهل سال گذشته دارد. بازخوانی بخشی از موضع‌گیری‌ها و سخنرانی‌های موسوی کمک شایانی به افشای این دوگانه خواهد کرد.