کد خبر: ۱۳۳۷
مهدی رمضانی خبر داد

مجموعه موشن کمیک «خاطرات و مخاطرات» روی آنتن سیما می‌رود/ خاطرات رهبر معظم انقلاب در قالب تصویر

مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، از ساخت موشن کمیک «خاطرات و مخاطرات» خبر داد و گفت: موشن کمیک «خاطرات و مخاطرات» زندگینامه مقام معظم رهبری را در دوره‌های مختلف به تصویر کشیده است.
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی: مهدی رمضانی مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، از ساخت موشن کمیک «خاطرات و مخاطرات» خبر داد و اظهار داشت: موشن کمیک «خاطرات و مخاطرات» که زندگینامه مقام معظم رهبری را در دوره‌های مختلف به تصویر کشیده است توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی تولید شد.

وی افزود: اولین قسمت آن از روز دوشنبه 3 مهرماه تا جمعه 7 مهرماه از شبکه‌های سیما پخش می‌شود.

رمضانی درباره موضوع اولین قسمت موشن کمیک خاطرات و مخاطرات اظهار داشت: اولین موضوع این مجموعه در مورد خاطرات رهبر معظم انقلاب از دوران دفاع مقدس است و به همین دلیل در ایام هفته دفاع مقدس روی آنتن سیما خواهد رفت.

مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه مجموعه موشن کمیک «خاطرات و مخاطرات» برگرفته از کتاب 1318 است٬ گفت: ما تصمیم گرفتیم برای تولید خاطرات و مخاطرات، قسمت‌هایی از خاطرات رهبر معظم انقلاب را انتخاب کنیم که صوت ایشان وجود داشته باشد و این طریق توانستیم فضاسازی‌های لازم را در موشن کمیک به تصویر بکشیم؛ زیرا مقام معظم رهبری خاطرات را به گونه‌ای نقل می‌کنند که مخاطب می‌تواند در ذهن خود آن دوران را تصویرسازی کند٬ از این رو ما هم می‌توانیم از این ظرفیت برای تصویرسازی بهتر در موشن کمیک استفاده کنیم.

وی افزود: بنا بر استاندارهای که وجود دارد در موشن کمیک باید برای هر دقیقه باید 5-6 پلان در نظر گرفته شود ولی در اینجا ما برای هر دقیقه در حدود 10-11 پلان را در نظر گرفتیم و همین کار باعث شده جذابیت‌های بصری «خاطرات و مخاطرات» را برای مخاطبان به خصوص نوجوانان و جوانان بالا ببرد.

وی در پایان نیز گفت: باید از همکاری‌های دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری نیز تشکر کنم که در ساخت این اثر به مجموعه ما کمک کردند.

محتوای مجموعه موشن کمیک «خاطرات و مخاطرات» توسط علی‌ احمدمحرابی گردآوری شده است و این مجموعه با تهیه کنندگی محمدرضا هراتی و مهدی مشکوری و کارگردانی میثم حسینی در موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی تولید شده است و در ایام دفاع مقدس از شبکه‌های سیما پخش خواهد شد.
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات