گزارش کامل مراسم آیین بزرگداشت حماسه مردمی نهم دی

حجت‌الاسلام حسینیان:فواصل فتنه‌ها در حال کم‌شدن است/ضرغامی:9 دی سال 88 را انقلاب سوم می‌نامم

رئیس اسبق سازمان صداوسیما گفت:من 9 دی سال ٨٨ را انقلاب سوم می‌نامم. ویژگی‌هایی داشت که به مراتب برتر و مهم‌تر از انقلاب اول بود. آن هم مقابله با فتنه بود. گرد و غباری بلند شده بود که تشخیص حق را سخت کرده بود. حتی بسیاری از خواص که مردم شاخص می‌دانستند به سمت فتنه رفتند و شبهه ایجاد کردند. این تردیدها ویرانگر است لذا در فتنه سال ٨٨ مردم توانستند از پشت غبار حق را تشخیص دهند و درست هم تشخیص دادند.

به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد انقلاب اسلامی، صبح امروز (یکشنبه) مراسم آیین بزرگداشت حماسه مردمی نهم دی ماه و مروری بر محصولات فرهنگی و پژوهشی مرکز اسناد انقلاب اسلامی با حضور حجت‌السلام والمسلمین روح‌الله حسینیان رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، مهندس سیدعزت‌الله ضرغامی، رئیس اسبق سازمان صداوسیما، امیر دریادار سجاد کوچکی، مشاور فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، خانواده شهیدان فتنه سال 88، شهید امیرحسام ذوالعلی و شهید حسین غلام‌کبیری و جمعی از مقامات لشکری و کشوری در فرهنگسرای امام (ره) برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام‌والمسلمین روح‌الله حسینیان، رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی، با بیان اینکه فتنه شورش اشرافیت بر نظام جهموری اسلامی و بر مستضعفین بود گفت: در فتنه‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، از بنی صدر، منافقین، کوی دانشگاه و فتنه 88 تا فتنه کنونی می‌بینیم که ‌ویژه‌خواران، منافقان، ضدانقلاب، سلطنت‌طلب‌ها، توده‌ای‌ها و دشمن‌های انقلاب اسلامی با اتحاد با ابرقدرت‌ها به خصوص آمریکا با دخالت‌ها و ابزار پیچیده، فتنه‌هایی را علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به وجود آوردند. ویژه‌خوارانی که حکومت را ارث خود می‌دانستند و معتقد بودند از امکان به وجود آمده باید استفاده کرد و اشرافیت و تاثیرات خود را سرپا نگه دارند. فتنه 88 شورش رانت‌خوارانی بود که به حکومت به مثابه طعمه نگاه می‌کردند.

وی ادامه داد: این گرفتاری‌ها و فتنه‌ای که ما امروز داریم ریشه اصلی‌اش دولت است؛ دولتی که با وعده‌های دروغ انتظارات را بالا برد. دولتی که به خاطر رای آوردن تمام گناهان را به گردن دولت سابق افکند؛ اما شما که 5 سال است حکومت می‌کنید برای مردم چه کرده‌اید؟ چرا وعده دروغ به مردم دادید؟ یک بار به مردم راست بگویید، رکود را انکار نکنید، به جای دروغ‌پراکنی از مردم عذرخواهی کنید.

گزارش کامل مراسم آیین بزرگداشت حماسه مردمی نهم دی

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی افزود: اما اگر ترامپ بخواهد با این همه انتقادات در داخل کشورمان دولت روی کار ما را تغییر دهد ما در مقابلش می‌ایستیم. ما اجازه نمی‌دهیم رهبری تنها بماند و عده‌ای اراذل و اوباش به رهبری توهین کنند.

وی با مخاطب قرار دادن ترامپ گفت: تو پیرامون تظاهرات در ایران اظهار نظر می‌کنی؟ حکومت تو اصلا با همین تظاهرات آغاز شد. دستمال توالتی که عکس تو روی آن است امروز پرفروش‌ترین دستمال کاغذی در امریکاست. حالا تو با این وضعیت در امریکا برای ایران اظهار نظر می‌کنی؟ تو نباید از حقوق بشر حرف بزنی.

حجت‌الاسلام حسینیان با اشاره به ظلم‌های امریکا در طول تاریخ گفت: در سال 1992 شورشی در لس‌آنجلس رخ داد که دو لشکر هوابرد پیاده کرده و در عرض یک روز 50 نفر را کشتند و ده‌ها هزار نفر را دستگیر کردند. حالا همین‌ها به ما می‌گویند برخورد ما خشونت‌آمیز است. امریکایی که در یک لحظه در هیروشیما و ناکازاکی 250 هزار نفر را به ذغال تبدیل کرد نباید از حقوق بشر صحبت کند. ترامپی که از رژیم کودک‌کش اسرائیل حمایت می‌کند و رژیم غیرانسانی عربستان را مسلح می‌کند تا مردم، زنان و کودکان یمنی را قتل عام کنند نباید از حقوق بشر حرف بزنند.

وی با اشاره به فتنه سال 88 گفت: فتنه‌ای پدید آمد که صف مقابل نظام اسلامی، آمریکا و حزب توده و بهاییان و سلطنت‌طبان و انقلابیون پشیمان و آنان که قدرت و رانت‌خواری خود را در خطر می‌دیدند آمدند و در کنار دشمنان انقلاب و امام و اسلام و رو در روی رهبری ایستادند. امروز هم با همین مشکلات روبرو هستیم و خواهیم بود.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی گفت: فواصل فتنه‌ها در حال کم‌شدن است و لذا باید آمادگی آسیب‌شناسی و حمایت خود را بالا ببریم. نمی‌گویم اشکال وارد نیست. متاسفانه باید بگویم قوه قضاییه نتوانسته عدالت اسلامی آرمانگرایانه اسلام را عملی کند و دولت هم نتوانسته به وعده‌هایش عمل کند. قوه مقننه هم در طراز امام و انقلاب نیست ولی نباید در دام دشمن بیفتیم.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی گفت: امروز هم با این مشکلات مواجه هستیم و خواهیم بود. وقتی در دوران نمایندگی استعفای خود را نوشتم رهبری فرمودند فتنه های بسیاری در پیش داریم، اگر استعفا دهید جواب آیندگان و تاریخ را چگونه خواهید داد.

حجت‌الاسلام حسینیان با بیان اینکه متدینین نباید اشتباهی را که فتنه‌گران در سال ۸۸ مرتکب شدند و در کنار اوباما و نتانیاهو ایستادند، امروز تکرار کنند، گفت: اگر ترامپ بخواهد همین دولت غیرقابل قبول ما را تغییر بدهد و با او دشمنی کند از همین دولت دفاع خواهیم کرد و رودرروی امریکا خواهیم ایستاد.

وی در پایان گفت: ما از هیچ چیز واهمه نداریم و تا جان داریم از نظام و رهبری خود دفاع می‌کنیم و پوزه دشمن را به خاک می‌مالیم.

در این مراسم سیدعزت‌الله ضرغامی رئیس اسبق سازمان صداوسیما نیز به سخنرانی پرداخت. وی با اشاره به دوران مسئولیت خود در زمان تصدی بر سازمان صدا و سیما در روزهای فتنه ٨٨اظهارداشت: مردم صاحب انقلاب هستند، محرم هستند و ما به نمایندگی از مردم مسئولیت داریم. در فتنه 88 زمانی که ‌خواستیم تصاویر آتش زدن ‌های امام حسین(ع) از تلویزیون پخش کنیم با دوستانی مشورت کردیم که دلسوز بودند آنها هم توصیه می‌کردند اجازه دهید در این روز ارزش عزاداری‌ها جای خود بماند.

وی ادامه داد: اما تشخیص ما در نهایت خلاف آن شد و راه را باز کرد و مردم هم وقتی دیدند کار فتنه‌گران به جایی رسیده که مقدسات را از بین می‌برند و موضع‌گیری از سوی سران فتنه هم انجام نمی‌شود و مرزبندی و شاخص هم در عصر عاشورا دیده نشد و راهشان را هم جدا نکردند بنابراین در آن شرایط نشان دادن چند تصویر بسیار اثر داشت لذا پس از پخش آن تصاویر اهانت‌ها، مردم به عمق فتنه پی بردند و حماسه بزرگ در 9 دی را آفریدند.

حجت‌الاسلام حسینیان:فواصل فتنه‌ها در حال کم‌شدن است و لذا باید آمادگی و حمایت خود را بالا ببریم/ضرغامی:9 دی سال ٨٨ را انقلاب سوم می‌نامم

رئیس اسبق سازمان صداوسیما با اشاره به اجتهاد رسانه‌ای گفت: کسی که مسئولیت رسانه‌ای در هر جایی بر عهده دارد داشتن قوه اجتهاد رسانه‌ای ضروری است. برای اینکه موفق شود باید از پشت صحنه‌ها و تحلیل‌ها خبر داشته باشد ولی در نهایت خودش تصمیم بگیرد.

ضرغامی ادامه داد: شهدای فتنه شهدای مظلومی هستند و در اوج مظلومیت وظیفه انقلابی خود را انجام دادند. همان کاری که امثال شهید حججی می‌کنند اینها پیش‌تر در ظلمات فتنه درخشیدند و راه را نشانمان دادند.

وی افزود: من 9 دی سال ٨٨ را انقلاب سوم می‌نامم. ویژگی‌هایی داشت که به مراتب برتر و مهم‌تر از انقلاب اول بود. آن هم مقابله با فتنه بود. گرد و غباری بلند شده بود که تشخیص حق را سخت کرده بود. حتی بسیاری از خواص که مردم شاخص می‌دانستند به سمت فتنه رفتند و شبهه ایجاد کردند. این تردیدها ویرانگر است لذا در فتنه سال ٨٨ مردم توانستند از پشت غبار حق را تشخیص دهند و درست هم تشخیص دادند.

ضرغامی با بیان اینکه 9 دی کاملا خودجوش بود، گفت: در راهپیمایی 9 دی فقط عکس‌های مردم و رهبری در دست مردم بود. در زمینه پرداختن به مقوله 9 دی کار تصویری کمتر ساخته شده البته از ساخت قلاده‌های طلا تشکر می‌کنیم.

ضرغامی با تاکید بر اینکه رهبری در آن روزها به بنده تاکید می‌کردند که برنامه‌ها اقناع کننده باشد، گفت: در قصه فتنه رسانه‌ها نقش مهمی داشتند. امروز دنیای رسانه به لحاظ سرعت انتشار و پیچیدگی‌های آن تغییر اساسی کرده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: وقتی فتنه در دنیای مجازی خود را نشان می‌دهد پیچیدگی بیشتری پیدا می‌کنند و برای آگاهی و بصیرت‌بخشی به مردم باید محافظه‌کاری را کنار گذاشت و کار انقلابی کرد.

امیر دریادار سجاد کوچکی، مشاور فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز با بیان اینکه منطق فتنه چند وجهی است که مدیریت آن با استکبار است گفت: داعش در منطقه ما یکی از فتنه‌های استکبار بود که در آن ‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی را به خوبی به کار گرفتند، تبعیض اقتصادی، اختلاف طایفه‌ای و مذهبی و سرانجام انتخاب یک رهبر سیاسی را هدف قرار دادند.

حجت‌الاسلام حسینیان:فواصل فتنه‌ها در حال کم‌شدن است و لذا باید آمادگی و حمایت خود را بالا ببریم/ضرغامی:9 دی سال ٨٨ را انقلاب سوم می‌نامم

امیر کوچکی با بیان اینکه باید فتنه را در زمان شکل گیری مهار کنیم گفت: نگذاریم فتنه به شبکه تبدیل شود چون در این صورت ‌های سنگینی خواهد داشت.

در این مراسم از مستند "زلزله اقتصادی" که توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی تولید شده نیز رونمایی شد. این مستند به بررسی خسارت‌های اقتصادی فتنه 88 می‌پردازد.

حجت‌الاسلام حسینیان:فواصل فتنه‌ها در حال کم‌شدن است و لذا باید آمادگی و حمایت خود را بالا ببریم/ضرغامی:9 دی سال ٨٨ را انقلاب سوم می‌نامم

حجت‌الاسلام حسینیان:فواصل فتنه‌ها در حال کم‌شدن است و لذا باید آمادگی و حمایت خود را بالا ببریم/ضرغامی:9 دی سال ٨٨ را انقلاب سوم می‌نامم

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از خانواده شهدای فتنه سال 1388، شهیدان امیرحسام ذوالعلی و حسین غلام‌کبیری، از دو کتاب "نقش امام خامنه‌ای در مهار بحران سال 88" و "نقش رسانه‌های مجازی در فتنه 88" رونمایی شد.

حجت‌الاسلام حسینیان:فواصل فتنه‌ها در حال کم‌شدن است و لذا باید آمادگی و حمایت خود را بالا ببریم/ضرغامی:9 دی سال ٨٨ را انقلاب سوم می‌نامم
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات