کد خبر: ۱۹۷۴
از سوی موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی

گاهشمار زندگی و مبارزات امام خمینی روانه بازار نشر شد

کتاب «گاه‌شمار زندگی و مبارزات امام خمینی » در دو جلد توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شد.
يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۶
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی،ایرنا نوشت؛ کتاب «گاه‌شمار زندگی و مبارزات امام خمینی (ره)» در دو جلد توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی روانه بازار نشر شد.

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از مرکز اسناد انقلاب اسلامی، جلد اول این کتاب با جلد شومیز به قیمت 420 هزار ریال و با جلد گالینگور به قیمت 480 هزار ریال و جلد دوم با جلد شومیز به قیمت 470 هزار و با جلد گالینگور به قیمت 530 هزار ریال عرضه شده است.

گاه‌شمارزندگی ومبارزات امام خمینی(ره)دربازار نشر

این کتاب در سه جلد به سیر زندگانی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران از ولادت تا رحلت ایشان می‌پردازد.

جلد اول از ولادت تا پیروزی انقلاب اسلامی، جلد دوم از پیروزی انقلاب تا شروع دفاع مقدس و جلد سوم از آغاز دفاع مقدس تا رحلت حضرت امام (ره) را در برمی‌گیرد که تاکنون دو جلد از این کتاب منتشر شده است.

در پیشگفتار کتاب آمده است: «انتظار ترسیم جوانب زندگی امام خمینی (ره) در این اثر همانند ریختن دریای بی‌انتها در کوزه‌ای است، اما باید نوشت تا زمینه لازم برای معرفی و بازشناسی افکار و اندیشه‌های امام خمینی برای نسل معاصر و نسل‌های آینده فراهم آید. شناخت نهضتی که امام خمینی در 15 خرداد 1342 آن را شروع کرد و در 22 بهمن 1357 به پیروزی رساند و از آن پس به برپایی حکومت اسلامی پرداخت، از نخستین مراحل شکل‌گیری حکومت گرفته تا استمرار و تمرکز نظام جمهوری اسلامی، تنها زمانی ممکن است که بتوان جنبه‌های مختلف شخصیت بنیانگذار آن را در ابعاد گوناگون علمی، اخلاقی، عرفانی، سیاسی و مبارزاتی به درستی شناخت».

در مقدمه کتاب نیز آمده است: «مرکز اسناد انقلاب اسلامی با آگاهی از ضرورت آشنایی با بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، تألیف گاهشمار زندگی و مبارزات آن حضرت، از ولادت تا رحلت‌شان را در برنامه خود قرار داده است

جلد اول این کتاب در 4 فصل جمع‌آوری شده است؛ در فصل اول به پیشینه خانوادگی و ابعاد شخصیت علمی امام خمینی (ره) تا شروع نهضت اسلامی و پس از آن به ابعاد سیاسی زندگی حضرت امام پرداخته شده است، در فصل دوم مسائل مهم زمینه‌ساز حرکت و قیام امام و مردم علیه وضع موجود که منجر به دستگیری امام و سپس آزادی ایشان شد، سرانجام تبعید حضرت امام از ایران مورد بررسی قرار گرفته است.

فصل سوم به مرور مستند و تاریخی زندگی و مبارزات امام خمینی در دوره تبعید در عراق تا شهادت حاج‌آقا مصطفی خمینی می‌پردازد.فصل چهارم نیز گاه‌شماری زندگی و مبارزات حضرت امام از اوج‌گیری نهضت اسلامی تا پیروزی انقلاب اسلامی را در برگرفته است.

جلد دوم کتاب هم حاوی حوادث زندگی حضرت امام (ره) از فردای پیروزی انقلاب اسلامی تا 30 شهریور 1359 را در بر می‌گیرد و در شش فصل جمع‌آوری شده است.

فصل اول این مجموعه به مدیریت امام خمینی (ره) در مهار بحران‌ها و فرایند تثبیت انقلاب اسلامی، فصل دوم دوران بازگشت امام خمینی (ره) به قم و نظارت ایشان بر کلیه امور کشور و فصل سوم به فرمان‌ها و تصمیمات سرنوشت‌ساز امام خمینی (ره) در کانون انقلاب اسلامی می پردازد.

مطالب فصل چهارم به عارضه قلبی امام (ره) و هدایت انقلاب از بیمارستان قلب تهران، فصل پنجم به اقامت ایشان در «دربند» شمیران و واکنش‌ها و موضع‌گیری‌های ایشان و فصل آخر نیز به حضور امام (ره) در جماران و روشنگری‌های ایشان در این مدت اختصاص یافته است.جلد سوم این کتاب در دست تالیف است.

علاقه مندان می‌توانند برای تهیه کتاب «گاه‌شمار زندگی و مبارزات امام خمینی (ره)» به فروشگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی واقع در خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین مراجعه کنند.

این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات