کد خبر: ۲۴۹۳
به مناسبت سالگرد رحلت یادگار امام؛

کتاب مشاور امین معرفی شد

کتاب "مشاور امین" توسط سید سعید غفوری تدوین و در انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی به چاپ رسیده است.
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی - میزان نوشت: کتاب "مشاور امین" توسط سید سعید غفوری تدوین و در انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی به چاپ رسیده است.

فصل اول این کتاب به زندگی شخصی سید احمد خمینی از دوران تولد تا ورود به حوزه‌های علمیه و شروع تحصیل پرداخته است.

در فصل دوم به مبارزات سیاسی و ورود سید احمد به مبارزات اشاره شده، که از جمله آن ایفای نقش تاریخی در بیت امام و دیدار با مبارزین و تکثیر اعلامیه‌های امام بود.

فصل سوم به دوران همراهی سیداحمد آقا با امام تا انقلاب اسلامی اشاره دارد که بسیار حائز اهمیت بوده است و از این حیث سید احمد به نوعی مسئول حفظ جان و سلامتی امام در سفرهای خارجی مانند عراق و اروپا بوده است.

در فصل چهارم به حوادث پس از انقلاب و دوران تثبیت جمهوری اسلامی اشاره شده که روابط مابین سیداحمد خمینی برخی افراد از جمله آیت‌الله طالقانی، بنی‌صدر،منتظری و ... بررسی شده است.

فصل پنجم به برخی اقدامات انجام شده توسط سید احمد پس از رحلت امام اشاره کرده است که از جمله تاسیس موسسه تنظیم ونشر آثار امام و پرداختن به ادعیه معصومین و امور علمی است.

در بخش‌های پایانی به دوران پس از رحلت امام و آغاز رهبری آیت‌الله خامنه‌ای و مسئولیت‌های سید احمد خمینی در شورای عالی امنیت ملی و شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره شده است. کتاب "مشاور امین" توسط انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی در 2000 شماره و با قیمت 3000 تومان چاپ و منتشر شده است.

علاقمندان می‌توانند برای تهیه کتاب «مشاور امین»  به فروشگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی واقع در خیابان انقلاب، خیابان 12 فروردین، بعد از خیابان شهدای ژاندارمری، نبش مجتمع ناشران مراجعه یا با شماره تلفن‌ 22211174 تماس بگیرند و یا به پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی به آدرس www.irdc.ir رجوع کنند.
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات