کد خبر: ۲۵۴۶
مهدی رمضانی خبرداد

روایتی ساده از زندگی رهبر انقلاب در صدر پرفروش‌‌های مرکز اسناد انقلاب اسلامی در سال 96

معاون مرکز اسناد انقلاب اسلامی گفت: کتاب «1318» که در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه شد، پرفروش‌ترین کتاب مرکز اسناد انقلاب اسلامی در سال 1396 بود و با استقبال مخاطبان، این کتاب به چاپ ششم هم رسید و انتظار داریم که در سال جدید باز هم تجدید چاپ شود.
دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی- فارس نوشت: مهدی رمضانی، معاون مرکز اسناد انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس گزارشی از کتب پرفروش مرکز اسناد انقلاب اسلامی در سال 1396 و برنامه‌های این مرکز در حوزه نشر در سال 1397 را ارائه کرد.

رمضانی با اشاره به استقبال مردم از نگارش ساده و روان کتب تاریخی گفت: رویکرد مرکز اسناد انقلاب اسلامی برای ارتباط بیشتر با توده مردم و معرفی تاریخ انقلاب به آنها، نگارش کتاب‌هایی است که از ادبیات علمی فاصله گرفته و به سمت ادبیات روایی و داستانی حرکت می‌کنند.
وی افزود: کتاب‌هایی که در صدر کتب پرفروش مرکز اسناد در سال 96 بود شامل همین نکته است و نشان می‌دهد که عامه مردم هم به این سبک از روایت تاریخ انقلاب اسلامی علاقه نشان داده‌اند.

مهدی رمضانی کتاب «1318» که روایتی ساده و صمیمی از زندگی و خاطرات رهبر معظم انقلاب اسلامی است را در صدر پرفروش‌ترین کتب مرکز اسناد انقلاب اسلامی در سال 96 معرفی کرد و گفت: کتاب «1318» که در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه شد، پرفروش‌ترین کتاب مرکز اسناد انقلاب اسلامی در سال 1396 بود و با استقبال مخاطبان، این کتاب به چاپ ششم هم رسید و انتظار داریم که در سال جدید باز هم تجدید چاپ شود.

معاون مرکز اسناد انقلاب اسلامی کتاب «آدم‌باش» که شبه خاطرات مسعود ده‌نمکی است را نیز از جمله کتب پرفروش مرکز اسناد انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: به جهت نوع قلم آقای ده‌نمکی و جذابیت خاطره‌گویی‌های او، ما در سال 96 با استقبال مخاطبان برای مطالعه این کتاب مواجه بودیم.
به گفته رمضانی کتاب «آدم‌باش» در سال 96 دو بار تجدید چاپ شده است.

مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی با بیان این که نحوه نگارش روایی در جذب مردم به مطالعه تاریخ انقلاب فوق‌العاده موثر است، از انتشار آثار داستانی در حوزه انقلاب اسلامی در سال 1397 خبر داد و گفت: در سال 1397 که چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی است، ان‌شاءالله حجم قابل توجهی از این نوع آثار با رویکرد داستانی و ادبیات انقلابی توسط مرکز اسناد منتشر شده و در اختیار مخاطبان، خصوصا نوجوانان و جوانان قرار خواهد گرفت.

معاون مرکز اسناد انقلاب اسلامی همچنین کتاب «عملیات مهندسی» را در رتبه سوم پرفروش‌ترین کتاب‌های مرکز اسناد انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: کتاب‌ عملیات مهندسی که کارنامه تروریستی بخش ویژه نظامی سازمان مجاهدین خلق را طی سال‌های 1357 تا 1361 بررسی می‌کند هم یکی دیگر از کتاب‌های پرفروش ما در این سال بود که در نمایشگاه کتاب هم با استقبال مردم و مخاطبان مواجه شد.
وی با بیان اینکه یکی دیگر از حوزه‌های مورد علاقه مردم، بیان ناگفته‌های تاریخی است، گفت: کتاب عملیات مهندسی نیز از همین زاویه اهمیت دارد و این اثر را می‌توان در زمره آثاری دانست که به روایت ناگفته‌های تاریخی می‌پردازند.

به گفته رمضانی دو کتاب «نقش آیت‌الله خامنه‌ای در مهار بحران 1388» و «تجربه‌ای دیگر» که گزارشی از روند مذاکرات هسته‌ای ایران و پنج به علاوه یک است نیز در فهرست کتب پرفروش مرکز اسناد انقلاب اسلامی در سال 96 جای دارد
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات