کد خبر: ۲۵۴۹
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی معرفی کرد؛

بسته کتاب "راهیان نور"

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی به منظور آشنایی هر چه بیشتر جوانان و علاقمندان با ارزش‌های دفاع مقدس، بسته کتاب "راهیان نور" را معرفی کرد.
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی - تسنیم نوشت: همزمان با اعزام کاروان‌های راهیان نور برای بازدید از مناطق جنگی جنوب کشور، مرکز اسناد انقلاب اسلامی به منظور آشنایی هر چه بیشتر جوانان و علاقمندان با ارزش‌های دفاع مقدس، بسته کتاب "راهیان نور" را معرفی کرد.
در بسته کتاب "راهیان نور"، کتاب‌هایی با عنوان "کتاب زندگی"، "شقایق های کوچک"، "پرستوی دهلاویه"، "نقش زنان در دفاع مقدس" و " فرار از آتش" و "گوهرهای خفته در خاک" در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد.

1.کتاب زندگی

کتاب زندگی در رابطه با زندگانی شهید مهدی رجب‌بیگی از دانشجویان سرآمد عرصه جهاد وشهادت است که به صورت داستانی در قالب خاطرات به تشریح زندگی آن شهید والامقام دوران دفاع مقدس پرداخته است.

این کتاب توسط اصغر استاد حسن معمار تالیف و در انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی در 304 صفحه و شمارگان 1500جلد با قیمت چهار هزار و صد تومان منتشر شده است.

2.شقایق‌های کوچک

کتاب "شقایق‌های کوچک"با بیانی احساسی و لطیف به شرح حال شهدای کم سن و سال دوران دفاع مقدس در قالب 6 قصه تنظیم شده است.

این اثر به قلم  زهرا عامری در موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی در 176 صفحه و با قیمت  دو هزار و پانصد تومان به چاپ رسیده است.

3.پرستوی دهلاویه

کتاب پرستوی دهلاویه تاریخ شفاهی زندگانی و مبارزات شهید مصطفی چمران است که در قالب پنج فصل تنظیم شده است.

فصل اول و دوم کتاب به شرح زندگانی و آغاز مبارزات سیاسی شهید چمران علیه رژیم پهلوی و همچنین حضور وی در آمریکا، مهاجرت به لبنان و آشنایی با امام موسی صدر پرداخته است. فصل سوم کتاب به نقش وی در وقایع پس از پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس اشاره کرده و فصل چهارم و پنجم به معرفی شخصیت شهید چمران و همچنین دوران منتهی به شهادتش می‌پردازد.

کتاب پرستوی دهلاویه تالیف مجید نجف‌پور در موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی در 300 صفحه و شمارگان 1500جلد به قیمت  نه هزار و پانصد تومان به چاپ رسیده است

4.نقش زنان در دفاع مقدس

کتاب نقش زنان در دفاع مقدس ، تالیف محمد علی جودکی، توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی چاپ شده است.

فصل اول کتاب به جایگاه و شخصیت زنان در اسلام و هدف خلقت زن می‌پردازد. فصل دوم به زمینه‌های مشارکت سیاسی اجتماعی زنان در دوره‌های مشروطه، پهلوی  و انقلاب اسلامی پرداخته است و در فصل سوم به جلوه‌های حضور فعالانه و صادقانه زنان در عرصه دفاع مقدس و پشتیبانی از جبهه‌های نبرد حق علیه باطل اشاره شده است.

این کتاب در 252 صفحه و شمارگان 1000جلد با قیمت یازده هزار تومان در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

5. فرار از حلقه آتش

کتاب مذکور نوشته احمدحسینیا در انتشارات مرکزاسناد انقلاب اسلامی در 176 صفحه و شمارگان 2000 جلد و با قیمت هزار و ششصد تومان به چاپ رسیده است.

کتاب فرار از حلقه آتش به خاطرات و شرح عملیات‌های مهم در دوران دفاع مقدس پرداخته و به عملیات‌هایی چون خیبر، فتح‌المبین، فتح خرمشهر و دیگر خاطرات جذاب دوران دفاع مقدس اشاراتی شده است.

6.گوهرهای خفته در خاک

کتاب گوهرهای خفته در خاک به قلم ریحانه خوش‌طینت ، توسط موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی در 208 صفحه و شمارگان 2500 جلد با قیمت چهار هزار و هفتصد  تومان به چاپ رسیده است. کتاب مذکور به خاطرات سرهنگ پاسدار علیرضا غلامی در رابطه با تفحص شهدا پرداخته است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه بسته کتاب راهیان نور به فروشگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی واقع در خیابان انقلاب، خیابان ۱۲ فروردین، بعد از خیابان شهدای ژاندارمری، نبش مجتمع ناشران مراجعه یا با شماره تلفن‌ ۲۲۲۱۱۱۷۴ تماس بگیرند و یا به پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی به آدرس www.irdc.ir رجوع کنند.
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات