کد خبر: ۲۶۲۳

۳ کتاب پیشنهادی ابطحی برای سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب

محمدعلی ابطحی در آستانه برپایی سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران سه کتاب را برای مطالعه پیشنهاد کرد.
چهارشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی - ایسنا نوشت: عضو مجمع روحانیون مبارز با اشاره به اهمیت تمرکز بر تاریخ شفاهی و مطالعه خاطرات شخصیت‌های سیاسی برای آشنایی با روند انقلاب اسلامی گفت: مرکز اسناد انقلاب‌ اسلامی روی خاطرات شخصیت‌هایی که قبل از پیروزی انقلاب و همچنین بعد از انقلاب خاطراتی داشتند تمرکز ویژه‌ای دارد.

او با توصیه به مطالعه کتاب‌های خاطرات مسئولان جمهوری اسلامی، مطالعه دو کتاب «خاطرات آیت‌الله محمد یزدی» و «خاطرات حجت‌الاسلام حسنی، امام جمعه ارومیه» از انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی را به جوانان و علاقه‌مندان پیشنهاد کرد و گفت: من از کتاب‌های مرکز اسناد انقلاب اسلامی، آن دسته از کتاب‌های خاطرات بعضی از شخصیت‌هایی را که بعد از پیروزی انقلاب مسئولیت‌هایی داشتند خوانده‌ام و به‌طور مشخص کتاب خاطرات آیت‌الله محمد یزدی در ذهنم هست. خاطرات آقای حسنی امام‌جمعه وقت ارومیه هم کتاب خوبی است که بسیار در ذهن من ماندگار شد.

رئیس‌دفتر ریاست‌جمهوری در دولت اصلاحات با اشاره به اهمیت پژوهش درباره شخصیت‌های انقلابی که در اوایل انقلاب نیز مسئولیت داشتند، اظهار کرد: یکی دیگر از آثار خوب مرکز اسناد انقلاب اسلامی، کتاب «زندگینامه‌ سیاسی شهید هاشمی‌نژاد» است که خودم آن را مطالعه و از منابعش هم استفاده کرده‌ام.
این خبر را به اشتراک بگذارید:
ارسال نظرات